Ana Sayfa Genel Haberler Karadeniz’den Akdeniz’e sel felaketi…

Karadeniz’den Akdeniz’e sel felaketi…

0

Ordu’da sel felaketi yaklaşık 500 bin nüfusun yaşadığı alanda etkili oldu, 7 kişi yaralandı. 7 köprü yıkıldı, çok sayıda kişi de mahsur kaldı. Öte yandan, Antalya’nın Elmalı ilçesinde 24 saat arayla yaşanan 2 sel felaketinde 450 dekarlık sera, 14 ev ve 3 ahır çamura gömüldü, en az 22 küçükbaş hayvan öldü.

Ünye ilçesi Cevizdere Mahallesi’nde Cevizdere’nin taşması sonucu 2 katlı evlerinde mahsur kalan 1’i kadın 3 kişi kepçe ile kurtarıldı. Cevizdere üzerinde bulunan beton bir köprü de sel suları nedeniyle çöktü. İşyerlerinin çatılarına çıkıp yardım isteyen vatandaşları AFAD ve jandarma ekipleri kurtardı.

Fatsa’da Kurtuluş ve Yalıköy mahalleleri Cinli Deresi’nin taşmasıyla su altında kaldı. Fatsa’da çadırlarında mahsur kalan mevsimlik işçileri jandarma kurtardı.

7 YARALI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaralanan 7 kişinin tedavilerinin devam ettiğini belirtirken, “100’e yakın mahallemizde ciddi hasar var. 7 ilçemiz, yaklaşık 500 bin nüfusun yaşadığı alan bu afetten etkilendi. Tesellimiz can kaybının olmaması” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sel felaketine ilişkin Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz’ı telefonla arayarak bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Bakan Soylu, Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki bir köprünün yıkıldığını anımsatarak “Yedi köprü yıkılmış ama bununla ilgili tüm çalışmaları arkadaşlar yapıyor.

Hasarlarla ilgili tüm maddi kayıplar devletimiz, hükümetimiz tarafından karşılanacaktır. Maddi hasar karşılanabilir, önemli olan can kaybıdır, Allah’a şükürler olsun bir can kaybımız söz konusu değil.” dedi.

Kaynak: Hürriyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Giriniz