2022 Japonya Grand Prix FP3 Raporu ve Öne Çıkanlar: Verstappen, Suzuka’da kuru final antrenmanında Sainz ve Leclerc’i önde götürüyor

Max Verstappen, Japonya Grand Prix’sinin son antrenmanında, Carlos Sainz ve Charles Leclerc’in Ferrari’lerini geride bırakarak Red Bull’un hızını belirledi.

Suzuka’da ıslak ve yağışlı bir açılış gününden sonra, yağmur bulutları yerini açık gökyüzüne ve ılıman sıcaklıklara bıraktı, ancak saha, havada biraz rüzgar olsa da, FP3’te çok ihtiyaç duyulan kuru bir koşu için toplandı.

Devamını oku: Gasley, 2023’te Ogan ile Alpine yarışında

Sürücüleri ve ekipleri mümkün olduğunca fazla veri toplamaya motive eden çeşitli kısa ve uzun koşular – Pirelli’nin yumuşak, orta ve sert kauçuk karışımı kullanılarak – 60 dakikalık bir seansta gerçekleştirildi.

Yumuşak vuruşlar açısından, Verstappen 1m 30,671s’lik geç tur süresi ile liderliği aldı – Sainz 0,294s daha yavaş turlarken, Leclerc takım arkadaşına 0,015sn geride kaldı.

1


Maksimum
Verstappen
VER
Red Bull Yarışı

1:30.671

2


Carlos
işaretler
çay
Ferrari

+0.294s

3


Charles
Leclerc
LEC
Ferrari

+0.309s

4


Fernando
Alonso
Merhaba
Alp

+0.649s

5


Sergio
Perez
BAŞINA
Red Bull Yarışı

+0.843s

Fernando Alonso, bir başka Red Bull’da Singapur Grand Prix galibi Sergio Perez’in onda iki önünde Alpini dördüncü sıraya çıkardı.

George Russell, takım arkadaşı Lewis Hamilton’ın altıncı ve onuncu önünde Mercedes’in sorumluluğunu üstlendi, ancak 11. virajın sonlarında daha yavaş hareket eden Pierre Gasly’ye “neredeyse çarparken” bir korku vardı – bildirildiği gibi. Alpine’de Alonso’nun Yeri önceki gün.

Ayrıca Okuyun: AlphaTauri, Tsunoda ile 2023 İçin De Vries’i Duyurdu

McLaren sürücüsü Lando Norris, Esteban Ocon’un Alpine’i önünde sekizinci bitirdi – markalar sıralamasında P4 için verilen mücadele, hiçbir şekilde pes etme belirtisi göstermiyor – Lance Stroll, Aston Martin için ilk 10’u tamamladı.

Cuma günü ıslak zeminde yaptığı gibi Daniel Ricciardo, son şikanda 11. sıraya yükseldi ve onu Alex Alban ve Valtteri Bottas’ın önde gelen Williams ve Alfa Romeo makineleri izledi.


Suzuka’da ıslak bir ilk günün ardından, son antrenman için pist yüzeyi kemik kuruydu

Sebastian Vettel ikinci Aston Martin’i 14. sırada tamamladı ve Haas sürücüsü Kevin Magnussen beşinci oldu. FP2’den 15’e kadar kuruVe takım arkadaşı Mick Schumacher, FP1 kazasıyla bir şasi değişikliğinden sonra kaybedilen zamanı telafi etti.

Yuki Tsunoda’nın ilk evindeki Grand Prix hafta sonu, AlfaDauri’sinde Zhou Guanyu (Alfa Romeo), Nicolas Latifi (Williams) ve Gasley’nin AT03’ünün geri kalanının 2.2 saniye farkla tamamlamasıyla 17. sıraya sakin bir koşuyla devam etti.

READ  Ukrayna: Mariupol harabelerinin bodrumunda 200 ceset bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.