Aroldis Chapman’ın Yankees’deki görev süresi, gelmeme, para cezası ve hayal kırıklığı ile sona erecekti.

New York – Altı hafta önce yankiler rahatlatıcı Aroldis Chapman Yankees sürahileri Oakland’da sahada yakalamaca oynarken, zorunlu bir sezon sonrası takım çalışması için Yankee Stadyumu’na gelmeyi reddetti. Takım kapalı bir günün ardından tekrar toplandı ve antrenörler Chapman’ın topallayarak yürüdüğünü fark etti. O gün sahada hiç kimse, uzun bir ateş topu pantolonunun bacağına fırlarken rahatsızlığının kaynağını tahmin edemezdi.

Ne yazık ki kız kardeşinin yüzünü betimleyen yeni bir dövme, onu gören birçok kişiye göre yaklaşık bir inç genişliğinde gerçek bir irin hendeği ile çevrilidir. Dövmeler ve yaralanmalar Yankees için haberlerdi. Sorun o kadar uzun süre kontrol edilmedi ki, Chapman bariz bir fiziksel acı içindeydi ve vücudu ciddi bir enfeksiyonla savaşmaya çalışırken keskin bir ateş vardı.

Chapman’ın zamanlaması daha kötü olamazdı. Yankees’in onu sezonun son sürat koşusu için tekrar forma sokmayı umduğu 10 maçlık bir yolculuğun başlangıcıydı. Oakland’da o güne kadar, topuk tendiniti olan yaralılar listesinde altı haftayı çoktan kaçırmıştı ve 4.70 ERA’ya gidiyordu. Onu yolda kullanma planı kasıtlıydı: O sezon evde yüzde 19,3 ve yolda yüzde 13,3 yürüme oranı vardı. (Bu rakamlar sezon sonunda çok farklı görünecek ve yıl boyunca evde yüzde 22,7 ve yolda yüzde 12,9 yürüme oranına ulaşacak.)

O sırada, belirlenen yakın olarak işini çoktan kaybetmişti, ancak Yankees, Chapman ile daha iyi bir takım olduklarını biliyorlardı.

READ  Sri Lanka Başbakanı, büyük siyasi kargaşanın ortasında istifa etmeyi kabul etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.