Bed Bath & Beyond yaklaşık 150 mağazayı kapattı, işgücünün %20’sini işten çıkardı

New York — Yatak banyo payları & Beyond, zor durumdaki ev eşyası perakendecisinin mağaza kapanışlarını, işten çıkarmaları ve olası bir hisse senedi teklifini içeren bir yeniden yapılanma açıklamasının ardından Çarşamba günü neredeyse çeyrek kaybetti.

Şirket, 500 milyon dolardan fazla yeni finansman sağladığını ve işgücünün %20’sini azaltacağını söyledi.

Yaklaşık 150 adaşı mağazayı kapatmayı planlıyor, ancak Bye Bye Baby zincirini koruyacak.

Yatak banyosu & Beyond ayrıca, kendi mağaza etiketlerini zorlamak yerine ulusal markalara odaklanma şeklindeki orijinal stratejisine geri döneceğini söyledi.

Satış ve tedarik zinciri sorunları nedeniyle üç yıldan kısa bir süre sonra Haziran ayında görevden alınan eski CEO’su Mark Tritton tarafından benimsenen bir stratejiyi tersine çevirdi.

Çarşamba günü analistlerle bir görüşme yapan yöneticiler, yeni yaklaşımı farklı kılan şeyin “stok yüksek” satış yaklaşımına geri dönmeyeceğinden emin oldular.

Mara Sirhal, Başkan Yardımcısı ve Marka Başkanı, Bed Bath & marka segmentinin ötesinde, müşteriler aramada “ulusal markalar bizimle alışveriş deneyimlerinin önemli bir parçası” dedi.

Şirket, tedarikçileriyle yakın işbirliği içinde çalıştığını söyledi.

Perakendeci Çarşamba günü yaptığı bir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyasında, zaman zaman adi hisse senetlerini teklif edebileceğini, ihraç edebileceğini ve satabileceğini söyledi. Gelirleri, diğer kullanımların yanı sıra borcunu ödemek için kullanmayı planlıyor.

Yatak banyosu Union, New Jersey merkezli & Beyond, son zamanlarda çok fazla kargaşayla karşı karşıya. Ağustos ortasında, çevrimiçi evcil hayvan ürünleri perakendecisi Chewy Inc. hissedar aktivisti Ryan Cohen. Milyarder kurucu ortağı, BetBath’teki tüm hissesini sattı. Birkaç ay önce büyük hisseler satın alarak büyük değişiklikler yapma sözü verdikten sonra.

Şirket, hala kalıcı bir CEO aradığını söyledi. Yönetim Kurulu üyesi Sue Cove, geçici CEO olarak Triton’un yerini aldı. Tritton, daha önce, şirketin 30’dan fazla yeni markanın yeniden canlandırılmasında etkili olduğu Target’ta satıştan sorumlu şefti.

READ  Steelers Vs. Browns skoru: canlı güncellemeler, akış, oyun istatistikleri, 'Perşembe Gecesi Futbolu' için öne çıkanlar

Operasyon Direktörü John Hartman şirketten ayrılıyor ve bu da bu pozisyonu ortadan kaldırıyor.

Şirket, mali yılın ikinci çeyreği için karşılaştırılabilir satışlarda %26’lık bir düşüş bekliyor. Nihai sonuçları önümüzdeki ay açıklanacak.

Hisseler Salı günü normal piyasalarda %9’dan fazla düşüşle 12.11$’a düştü ve Çarşamba günü erken işlemlerde %24 veya 2.92$’dan 9.19$’a düştü.

Telif Hakkı © 2022 Associated Press’e aittir. Tüm hakları saklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.