Biden’ın torununun düğünü, 80 yaşındaki başkana gençlik dönüşü sunuyorCNN

Başkan Joe Biden Bu hafta sonu 80 yaşına giriyor ama Beyaz Saray’daki Büyük Parti tamamen farklı ve gençlik dolu bir olay. Naomi BidenBiden’ın en büyük torunu, Cumartesi günü Beyaz Saray’ın Güney Bahçesinde Peter Neill ile evlendi.

Düğünden bir gün sonra Biden, seksen yaşındaki tek başkan olarak Amerikan tarihindeki yerini alacak, Biden’ı rakipleriyle birlikte rahatsız eden birincil bir soruna dikkat çeken sayısal bir kilometre taşı: yaşı. Son başarılara rağmen – Demokratlar için planlanan ara seçimler, Mısır ve Asya’ya nispeten olaysız seyahat ve ve Sıkıcı bir cumhurbaşkanlığı duyurusu Biden, eski rakibi Donald Trump’tan bu yana Amerika’nın gördüğü en yaşlı komutan olduğu gerçeğinden kurtulamıyor.

Ancak yirmili yaşlarında gösterişli bir düğün, müzik, dans ve şenliklerle yeni bir hayat bölümü başlatarak 80. doğum günü hafta sonunu genç gösterir. Düğün planlamasına aşina olan iki kişi, Naomi Biden’ın düğün haftasonunun Başkanlar Günü’ne denk gelmesinin tesadüf olmadığını söylüyor – Biden’ın vurgulamaktan hoşlanmadığı bir “yaş sorunu”.

İnsanlardan biri “Evlilik bir miktar koruma sağlıyor” diyor.

CNN’nin bildirdiği düğün, konuk listesine genişletilmiş Biden klanının yanı sıra çiftin arkadaşları ve ailesini de dahil etti, ağzı sıkı Bidens’ın Joe Biden’ın aday olup olmayacağı konusunda tutkulu tartışmalara başlaması için bir tür başlangıçtı. İkinci dönem.

Düğünden kısa bir süre sonra, Jill Biden ve Joe Biden Nantucket, Massachusetts’i ziyaret edecek, Şükran Günü; Noel’in hemen ardından gelmesiyle, saat Biden’ın ihtiyacına doğru ilerliyor 2024’te etrafta olup olmayacağıveya dışarı. Hem başkan hem de First Lady, Biden’ın daha önce “niyet ettiğini” söylediği gibi, ikinci bir yarışın artılarını ve eksilerini tarttıklarını söylediler.

Düğünün üç bölümden oluştuğunu, planlamaya aşina bir kişinin CNN’e verdiği demeçte. Yaklaşık 11:15 ET’de başlayan ve 23:50 pm’de sona eren tören, daha önce Beyaz Saray düğünleri için kullanılmayan bir alan olan South Lawn’da gerçekleşti. Kaynak, 39 derecelik bir sıcaklıkta, soğuk bir açık hava sabahı için çadır olmadığını doğruladı. Konuyu bilen iki kişi CNN’e verdiği demeçte, konukların Cumartesi günü erken saatlerde Beyaz Saray kompleksine geldiklerini ve hepsinin Covid-19 için testlerden geçtiğini söyledi. Koltuklarına sıcak tutmaları için battaniye ve şallar verildi.

Evliliğin ayrıntılarını bilen iki kişiye göre gelinin anne babası, Avcı Biden ve onu koridorda yürüten Kathleen Buhle. Naomi Biden koridorda yürürken Verve “Acı Tatlı Senfoni” çaldı. Aynı kaynaklar, gelinin Ralph Lauren tarafından tasarlanan duvaklı ve kuyruklu uzun kollu bir elbise giydiğini söyledi.

Yemin alışverişinin ardından, Beyaz Saray’da sadece ailelere özel küçük bir düğün resepsiyonunun yapılması bekleniyordu ve ardından akşamın ilerleyen saatlerinde konuklar tatlı ve dansla siyah kravatlı bir resepsiyona dönecekti. Kapalı mekanlarda yapılmalıdır.

28 yaşındaki Naomi Biden bir bakıma Beyaz Saray’da evli olmanın tadını çıkarıyor. Washington D.C. hukuk firması Arnold & Porter’ın bir ortağı olan Biden, önce büyükbabasını koşmaya zorladı.

Bir vatansever olarak bile, Joe Biden Her zaman geniş aile çevresini dahil etti, yaşam seçimlerini tartarken en eski beş torunu da dahil. Onların duygularına olan duyarlılığı ve çirkin bir siyasi savaşın saldırgan doğası, zihnini fazlasıyla meşgul ediyor.

Naomi Biden, 2020 Demokratik Ulusal Kongresi’nde oynanan bir video röportajında, “Büyük ya da küçük olsun, aile olarak bir karar verdiğimizi sanmıyorum” dedi.

Genellikle Biden ailesinin kıdemli üyeleri tarafından davet edilse de, Joe Biden’ın geleceği üzerinde en fazla etkiye sahip olacak en önemli, yüz yüze, hep birlikte aile toplantısını toplayan kişi Naomi Biden’dı. Biden endişeliydi – gerçi endişeli değillerdi.

Ondan hoşlanıp hoşlanmadığımızı tartışmak için bir toplantı düzenlediğimizi sanıyordu. [run,] Ama gerçekten, ‘O yarışa katılın! Acele edin!” dedi Naomi Biden. O zamandan beri Naomi, sosyal medya kanallarında demokratik meseleler hakkında çokça söz sahibi oldu ve büyükbabasını destekledi. 12 Kasım’da tweet attı, “Senato’da demokrasi kazanıyor. Oyunuzun önemli olmadığını düşünmeyin.

Naomi de bir torun Büyükanne ve büyükbabasına en yakın – kelimenin tam anlamıyla. Yaşam düzenlemelerine aşina bir kişinin CNN’e verdiği demeçte, o ve Georgetown Üniversitesi Hukuk Merkezi’nde ulusal güvenlik okuyan Pennsylvania Üniversitesi hukuk fakültesi yeni mezunu Neal, geçen Ağustos ayında Beyaz Saray’a taşındı.

Çiftin düğün mekanına bu kadar yakın olması, planlamaya katılımlarını artırdı. CNN, Jill Biden’in Rafanelli Events’in kurucusu düğün planlayıcısı Brian Rafanelli ile öncelikle düğün planlamasıyla uğraştığını bildirdi. Rafanelli, Beyaz Saray’da gösterişli partiler vermeye yabancı değil; Barack Obama’nın başkanlığı sırasında, yönetimin South Lawn’da cam çatılı bir çadır ve Gwen Stefani’nin bir performansının yer aldığı İtalya için düzenlediği son yemek de dahil olmak üzere yedi eyalet yemeğini denetledi.

Ayrıca 2010 yılında Chelsea Clinton’ın düğününü planladı ve yönetti.

Rafanelli’nin yaptığı bir düğün ucuz bir girişim değildi. Etkinliklerinin çoğu için fiyat etiketi yaklaşık 300.000 dolardan başlıyor ve milyonlarca dolara ulaşabiliyor. Jill Biden’ın iletişim direktörü Elizabeth Alexander, “Birinci Aile’nin ev sahipliği yaptığı diğer özel etkinliklere uygun olarak, önceki yönetimlerdeki Beyaz Saray düğün törenlerinin geleneğini takiben, Biden ailesi Beyaz Saray’daki düğün etkinlikleri için ödeme yapacak” dedi. . CNN.

Naomi Biden’ın 2017’de boşanan anne ve babasının her biri ilişkilerindeki mücadeleler hakkında anılar yazdılar ve bunların çoğu Hunter Biden’ın yıllarca süren bağımlılıkla mücadelesiyle ilgili.

Neal’ın ailesi, çiftin Eylül 2021’de nişanlandığı Wyoming, Jackson Hole’dan. (Nişan yüzüğü, Neil’in büyükannesinin bir DC kuyumcusu tarafından tasarlanan nişan yüzüğünün bir bandını içeriyor, yapımı hakkında bilgisi olan bir kişi CNN’ye söyledi.)

Naomi Biden’ın gelinliğinin tasarımcısı olarak Ralph Lauren’i seçmesi pek de şaşırtıcı değil; CNN’in daha önce temas kurduğu birkaç moda uzmanı, işin bugün yaşayan belki de en ünlü Amerikalı moda tasarımcısı olan Lauren’e gittiğini tahmin etti. Lauren’in kıyafetlerine düşkün olan Joe Biden, Açılış Günü’nde bir tane giydi ve Jill Biden’ın da etiketle fotoğrafı çekildi. Mart ayında, Naomi ve 23 yaşındaki kız kardeşi Finnegan ve Neil, New York City’deki Ralph Lauren Sonbahar 2022 defilesine katılarak, düğün görünümünde en az bir tasarımcı giyeceğine dair konuşmalara yol açtı. Beyaz Saray elbise spekülasyonu hakkında yorum yapmadı, ancak kaynaklar CNN’e gelinin biri tören ve diğeri resepsiyon için olmak üzere iki farklı düğün kıyafeti giyeceğini söyledi.

Planlamaya aşina bir kaynak, düğün fotoğraflarının Cumartesi öğleden sonra, sabah töreni ile akşam resepsiyonu arasında bir noktada basına yayınlanacağını söyledi. Beyaz Saray Muhabirleri Derneği’nin, basının düğünü evde olduğu gibi haber yapmasına izin verilmesini isteyen birkaç protestosuna rağmen, Beyaz Saray gelin ve damadın düğünleri için mahremiyete sahip olmaları konusunda kararlıydı.

Hiç şüphesiz bu yıl Beyaz Saray’ın ve belki de tüm Biden yönetiminin sosyal olayı düğün olacak. Beyaz gül çelenkleri ve diğer çiçeklerden oluşan çelenkler Truman balkonundan sarkıyor ve Güney Çimenliği’ne giden merdivenlerden yukarı örülüyor; Diplomatik Odanın girişini uyumlu büyük çelenkler ve çiçekli bir kemer çevreliyor. Bu sadece Beyaz Saray’daki 19. düğün ve sonuncusu 2013’te Obama’nın baş fotoğrafçısı Pete Souza’nın evlendiği Gül Bahçesi’nde. Jenna Bush, Haziran 2008’de bir Beyaz Saray düğününü kutlayan son başkanlık kızıydı. Bush, düğününü ve resepsiyonunu birkaç ay önce Bush ailesinin Texas çiftliğinde düzenlemişti, ancak babası George W. Bush, kızının ikinci resepsiyonunda Beyaz Saray’da yaklaşık 600 konuğu ağırladı.

Ancak Biden düğününün kapsamı ve ölçeği, Patrick Nugent ile evlendikten sonra resepsiyonunu Doğu Odasında düzenleyen Lucy Johnson ve 1967’de Beyaz Saray’ın Doğu Odasında Charles Rapp ile evlenen Linda Johnson ile daha çok ilgili. Tricia Nixon, Haziran 1971’de Edward Finch Cox ile Gül Bahçesi’nde kurulan çiçekli beyaz bir çardağın altında evlendi. Tüm bu düğünler, gazetelerin 1,8 metrelik düğün pastaları için tarifler bastığı medya kedi nanesi.

Johnson’ın kızlarının parçaları ve Nixon’ın pastaları, Smithsonian Ulusal Amerikan Tarihi Müzesi’ne gönderildi. (Beyaz Saray Tarih Derneği’ne göre, Nixon artık kurumuş bir sünger gibi görünen 2’ye 2 inçlik bir parçaya sertleştirildi.)

Biden’ın pasta lezzeti veya yukarıda bahsedilen Beyaz Saray düğünlerinde olduğu gibi konukların akşamın sonunda ikram olarak eve bir dilim götürüp götürmeyeceği hakkında henüz bir bilgi yok.

Bu hikaye ek ayrıntılarla güncellendi.

READ  Komutanların Koordinatörü Jacques del Rio, 6 Ocak ayaklanmasını "toz" olarak nitelendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.