Bir Bakışta Rusya-Ukrayna Savaşı: İstilanın 284. Gününde Bildiklerimiz | Dünya Haberleri

 • Rusya petrol fiyatını “kabul etmeyecek” Kremlin, Batılı güçlerin Ukrayna’daki savaşının önemli bir kaynağını durdurmayı amaçlayan bir anlaşmasına cevaben Cumartesi günü yapılan açıklamalarda, nasıl yanıt verileceğini incelediğini söyledi. Rusya’nın açık deniz petrol fiyatları sınırlandı G7 ve Avustralya tarafından kabul edildiAB ülkeleri kabul ettikten sonra.

 • Başkan Volodymyr Zelenskiy fiyatın 60 dolar olduğunu söyledi Deniz yoluyla taşınan Rus petrolüne getirilen kısıtlamalar radikal değildir ve Rusya’yı Ukrayna’da savaş açmaktan caydıracaktır. Cumartesi günü yaptığı video açıklamasında, “Zaten daha güçlü aletlerin kullanılması an meselesi. Bu zamanın kaybedilecek olması üzücü.”

 • ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kap Özellikle, yüksek enerji ve gıda fiyatlarının yükünü taşıyan düşük ve orta gelirli ülkelere fayda sağlayacaktır. Yellen yaptığı açıklamada, “Tavan fiyat, (Başkan Vladimir) Putin’in en önemli gelir kaynağını derhal kesecek” dedi.

 • Rusya’nın ABD’deki büyükelçiliği, hareketi Batı’nın “tehlikeli” bir hamlesi olarak eleştirdi ve Moskova’nın petrolü için alıcı bulmaya devam edeceğini söyledi.

 • ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin Cumartesi günü Rusya’yı “kasıtlı zulüm” yapmakla suçladı. Ukrayna’daki savaşta Moskova, kasıtlı olarak sivilleri hedef aldığını söyledi. Austin, California, Simi Valley’deki Reagan Ulusal Güvenlik Forumu’nda “Rusya kasıtlı bir gaddarlıkla sivilleri ve sivil hedefleri hedef alıyor” dedi.

 • Ukrayna’dan 10 üst düzey din adamına yaptırım Güvenlik servisi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Rus işgal makamlarıyla çalışmayı kabul ettiği veya Moskova’nın işgalini haklı çıkardığı gerekçesiyle Moskova yanlısı bir kiliseyle bağlantılı olduğunu söyledi. Duyuru, Ortodoks Kilisesi’nin tarihsel olarak Moskova ile bağlantılı olan Ukrayna şubesine yönelik bir dizi hamlenin sonuncusu. Rusya’daki Ortodoks Kilisesi savaşı destekliyor.

 • 12 ülkede 18 Ukrayna diplomatik misyonu Kanlı paketlerim var, Ukrayna’nın “terör ve gözdağı kampanyası” olarak tanımladığı hayvan parçaları da dahil. Ukrayna dışişleri bakanlığı sözcüsü Oleg Nikolenko, paketlerin eş zamanlı olarak bir Avrupa ülkesinden gönderildiğini ve soruşturma sürerken bunu açıklayamayacağını söyledi.

  READ  Avrupa, Fransa ve İspanya'yı yakan sıcak hava dalgasından sarsılıyor
 • Batı, Rusya’nın güvenlik garantisi talebini nasıl karşılayacağını düşünmeli Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Vladimir Putin’in Ukrayna’daki savaşın sona ermesi için müzakere etmeyi kabul etmesi halinde bunu söyledi. Reuters’in bildirdiğine göre, Avrupa, Putin’in “NATO’nun kapısına geleceğine” ilişkin korkularını ele alması gerektiğini ve Avrupa gelecekteki savunma mimarisini hazırlarken Rusya’yı tehdit eden silahların konuşlandırılması gerektiğini söyledi.

 • Ukrayna ordusu Luhansk bölgesinde 13 yerleşim birimini geri aldıBölge idaresi başkanı Serhi Haidai’ye göre, ülkenin doğusundaki bölge. Rus kuvvetlerinin hala köyleri top atışlarıyla bombaladığını söyledi. Doktorlar önümüzdeki hafta ziyaret edecek ve Haitai sakinleri için yakacak odun ayarlandı. Telegram’da yayınlandı.

 • Rus kuvvetleri Donetsk’teki Pakmut şehrini ele geçirmek için güçlerini yoğunlaştırıyorlar.İngiliz Savunma Bakanlığı’na göre.

 • Ukrayna’da bulunan 8 kişi tutuklandı Yakalanması zor İngiliz sokak sanatçısı Banksy’nin bir duvar resmi çalındı Yetkililer, Kiev banliyösündeki bir duvardan. Hostomel kasabasında yanmış bir pencere kalıntısının yanında elinde bir yangın söndürücü tutan gecelik ve gaz maskesi takmış bir adamın şablon görüntüsü. Cuma günü kaybolduDediler.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.