Canlı Güncellemeler: Seul Cadılar Bayramı Buluşması

ben

Kalabalığın içindeyseniz ve insanlar size çarpacak kadar yakınsa, muhtemelen çok kalabalıktır.

Suffolk Üniversitesi’nde Misafir Kütle Bilimi Profesörü ve Başkan G. Keith Still’e göre. GK Hala UluslararasıRiskin nasıl belirleneceği konusunda etkinlik organizatörlerini eğitmek için bir istişare.

gibi etkinlikler Güney Kore’nin başkenti Seul’de kalabalıklar dolup taşan Cadılar Bayramı şenliklerine akın etti Ve bu üzüntü Kasım 2021’de Houston’ın Astroworld festivalinde çok sayıda ölüm ve yaralanmaya yol açtı.

Bununla birlikte, 30 yılı aşkın bir süredir kalabalık davranışı ve güvenliğinin dinamiklerini inceleyen organizatörler, kalabalık yoğunluğunu gerçek zamanlı olarak izlemenin ve bir mekana insan akışını düzenlemenin, kalabalığın ezilmesi olaylarını önlemeye yardımcı olabileceğini söyledi.

Nüfus yoğunluğu metrekareye düşen kişi sayısı olarak hesaplanabilir., yaklaşık bir yard kare. Yaşlı ve yaşlı insanlardan daha genç, küçükler daha az yer kaplar, ancak bir kez metrekare başına beş kişiye ulaştıklarında, kural olarak işler rahatsız olur, dedi – ve kalabalık olan her şey tehlikelidir.

Still, “Vücutlar birbirine dokunduğunda, bu yüksek enerji ve yoğunluk bu dalgalanmalara ve kalabalıklaşmanın çökmesine yol açar” dedi.

Kalabalığın çok yoğunlaştığına dair bir işaret, hala insanların kontrolsüz bir şekilde dolaştığı “buğday hasadı tarlası” olarak adlandırılır. İnternetten bir örnek bildiğini söyledi. videolar 2005’te İngiltere’nin Manchester kentindeki bir Oasis konseri sırasında, büyük bir dalgalanma, kalabalığın sahneye düşmesine neden oldu.

Felaketi önlemenin anahtarı, organizatörlerin yoğunluğu izlemesi ve çok yükselmeye başlarsa bölgeye giren insan akışını yavaşlatması veya durdurmasıdır. Durum çok yoğunlaşırsa kalabalığı azaltmanın çok zor olacağını söyledi.

Bir arena çok kalabalıksa, sanatçılar durmalı ve herkesten bir adım geri adım atmasını istemelidir. Yıllar boyunca, A$AP Rocky ve Linkin Park dahil olmak üzere birçok sanatçı, doğru yapmışlar.

READ  Steve Bannon, We Build the Wall yardım kuruluşunda dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya: NPR

Kalabalığın içindeyseniz, trafiğin yoğun olduğu bölgelere dikkat ederek ve yeterli kişisel alanınız yoksa kalabalığı terk ederek güvende kalmaya yardımcı olabilirsiniz.

Etkileşimli grafiği görüntüleyerek daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Burada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.