Canlı Oy Sayma: Meclis Başkanı Oylarını İzleme

Perşembe günü, California Temsilcisi Kevin McCarthy Sunulan yeni teklifler A Bir grup aşırı muhafazakar Cumhuriyetçi Konuşmacılığı kazanmak için gereken oyların çoğunluğunu almasını engellediler.

Yedinci anketin ardından, Meclis henüz bir Konuşmacı seçmedi. California’dan Temsilci Kevin McCarthy, Perşembe günkü ilk anketlerde yeni oy alamadı ve yine 16 oy eksik kaldı.

Meclis Başkanı için yapılan son anketlerin mevcut çetelesini gösteren bir tablo.

Sonraki: Sekizinci Konuşmacının oy sayımı

Toplam ile. Temsilci

McCarthy

Temsilci Jeffries'in vesikalık fotoğrafı

Jeffries

Not: Bir üyenin kazanması için, “mevcut” oylar sayılmaz, kişi başına kullanılan oyların çoğunluğunu alması gerekir. Anayasa, Meclis üyelerinin Konuşmacıyı seçeceğini belirtir, ancak Konuşmacının mevcut veya eski bir temsilci olması gerekmez.

Eğer her Kongre üyesi Sayın Başkan’a oy verirse. McCarthy’nin 218 oya ihtiyacı var, yani sadece dört Cumhuriyetçi oyu kaybedebilir. Perşembe günkü yedinci tur oylamada, 19 Cumhuriyetçi Florida Temsilcisi Byron Donald’a ve Florida Temsilcisi Matt Gates eski Başkan Donald J. Trump’a oy verdi ve biri “şu anda” oyu verdi. 212 Demokratın tamamı, azınlık lideri New York Temsilcisi Hakeem Jeffries’e oy verdi.

Kendisini desteklemek istemeyen milletvekillerini “çekimsiz kalmaya” veya hiç oy kullanmamaya teşvik ederek, Sn. McCarthy, 218’den az oyla başkanlığı kazanabilir.

Meclis Başkanı oylarının her bir oy pusulası için özet sayımlarını gösteren tablo.

Oylama turu Temsilci McCarthy'nin vesikalık fotoğrafı
McCarthy
Temsilci Jeffries'in vesikalık fotoğrafı
Jeffries
Diğerleri Şu anda
Her şeyden önce 203 212 19
İkinci 203 212 19
Üçüncü 202 212 20
Dördüncü 201 212 20 1
beşinci 201 212 20 1
Altıncı 201 212 20 1
Yedinci 201 212 20 1

Not: Bir üyenin kazanması için, “mevcut” oylar sayılmaz, kişi başına kullanılan oyların çoğunluğunu alması gerekir.

Salı günü yapılan ilk oylamada, aralarında Mr. McCarthy dışında bir Cumhuriyetçiye oy verdi. İkinci oylamada, aynı 19 kişi ona karşı çıktı ancak aşırı muhafazakar House Freedom Caucus’un kurucu üyelerinden Ohio Temsilcisi Jim Jordan’ın etrafında toplandı. Bay. Jordan meslektaşlarına Mr. McCarthy’ye desteğini vermesi için çağrıda bulundu, ancak 19 kişinin tamamı ve bir ek Cumhuriyetçi, üçüncü oylamada Bay McCarthy’ye karşı oy kullandı. Ürdün’e oy verdi.

Çarşamba günkü dördüncü, beşinci ve altıncı tur oylamada, aynı 20 Cumhuriyetçi Florida Temsilcisi Byron Donalds’a oy verdi ve biri “şimdi” oyu verdi. Konsey, bir sonraki oylama için Perşembe günü öğle saatlerinde yeniden toplandı.

Her temsilci nasıl oy kullandı?

Parti çoğunluğundan farklı oy kullanan üyeler vurgulanır.

Meclis Başkanı oylamaları sırasında her temsilcinin oylarının bir listesi.

READ  NFL sezon öncesi 1. Hafta puanları, öne çıkanlar, güncellemeler, program: Sam Howell Komutanlar için ön rallide parlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.