Cumhuriyetçiler Senato Çoğunluk Umutlarını Gürcistan İkinci Turuna Yönlendiriyor

Perşembe günkü görüşme sırasında Graham, Newt Gingrich ve Todd Ricketts’in Walker’ın hala büyüyen ancak yedi senatör ve seçilen senatör Markwayne Mullin’i (R-Okla.) içeren kampanya finans komitesinin eş başkanları arasında yer aldığı açıklandı. .), POLITICO tarafından elde edilen bir belgeye göre.

You are. Walker, Rand Paul ikinci turunda Libertarian Outreach’e gidecek. Liberter bir aday, 8 Kasım seçimlerinde Walker veya Sen’in oyların yüzde 2’sini aldı. Raphael Warnock’un yüzde 50’den fazla alması engellendi.

Graham ve Gingrich, telefondakilere hem Donald Trump hem de Florida Valisi Ron DeSantis’in Walker kampanyasına destek vermelerinin beklendiğini söylediler.

Ülke genelindeki ana akım Cumhuriyetçiler, hayal kırıklığı yaratan bir ara seçimden sonra bu hafta Trump’a işaret ederken, bu yılki kampanyalara yaklaşımı konusunda zaten bölünmüş olan Senato GOP’u, yarış sonrası mücadelenin çoğunu kurtarmalı. Scott, kimdi Meydan okuma planları Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell’in liderliği için Pennsylvania ve New Hampshire’da kilit koltukları kazanamaması ve kırmızı bir gelgit yaratabilecek bir seçimde toplama fırsatlarını havaya uçurmasının ardından bunu yapması pek olası değil.

Konferans görüşmesinden sonra, Cumhuriyet Senatosu ofisleri, Herschel Walker ve NRSC’den Georgia ikinci tur üyelerinden yardım isteyen ve önümüzdeki birkaç hafta içinde Walker vekilleri olarak hareket eden bir e-posta aldı. E-postadaki konuşma noktalarından biri, “Bazı kayıplarımız oldu, ancak hala çoğunluğu kazanma yolundayız” dedi.

Scott, liderliğindeki PAC’den Georgia’daki Walker yanlısı bir süper PAC’a 500.000 dolar bağışladı ve son iki günü bağışçılarla telefonda geçirdi. Ayrıca Sen. Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, çabalarına aşina olan bir kişi, Perşembe günü Gürcistan’a bağış toplama çağrıları yapmaya başladığını söyledi.

Bir Louisiana Cumhuriyetçisi Perşembe günü GOP destekçilerinden yardım için bir e-posta istediğinde, Cumhuriyetçiler şimdiden Georgia’ya “herkes hazır” çağrılar yapmaya başladılar. Eyalet partisi, üyelerden Georgia’daki kapıları çalmalarını veya Walker adına evden arama ve mesaj göndermelerini istedi.

READ  4 Temmuz canlı güncellemeleri: Sosisli sandviç yeme yarışması ve seyahat haberleri

Ohio’da, Salı günkü Senato yarışını kazanan JD Vance, iki kampanya arasında bölünecek olan Walker için bağış talep etmek üzere destekçileri listesine dokunmaya başladı.

Süper PAC’ler, devletin birinciline ilerleyen önemli bir Demokratik grupla Gürcistan’daki hava dalgalarına geri dönüyor. Bu hafta sonu, American Bridge eyalette Atlanta medya pazarı dışındaki seçmenleri hedefleyen yedi haneli bir TV, radyo ve dijital program yayınlıyor.

Kampanya, ilk olarak POLITICO ile paylaşılan bir çift TV reklamıyla başlıyor. İlk reklamda bir dizi kadın yer aldı Walker’a yalancı denir bir konuda. Reklamda özellikle iki kadın Walker’ın kız arkadaşına kürtaj için para ödediğini iddia ediyor.

“Bu reklamlar aracılığıyla AmericanBridge, Georgia’daki seçmenlere, Herschel Walker’ın ikiyüzlülüğünün ve yalanlarının onu tehlikeli ve görev için uygunsuz hale getirdiğini, özellikle de bu yarışın sonucunun Senato’nun kontrolünü kararlaştırabileceği veya Demokratik çoğunluğu genişletebileceği için yeniden aktarmaya çalışıyor.” Grubun başkanı Jessica Floyd yaptığı açıklamada.

Grubun ikinci reklamında bir Marietta, Ga., bir kadın, “geçmişte Cumhuriyetçi adaylara oy verdiğini” söyleyerek, bir daha yapamayacağını söyleyerek yalancı temayı pekiştirdi: “Herschel Walker için dua edeceğim, ama ben ona oy vermez. reklam kapanır.

Her iki reklam da Cumartesi günü eyalette yayınlanmaya başlayacak.

Seçim öncesi anketlerin – ve Walker’ın kadınları zorlayıp para ödediğini söylediği Ekim ayındaki iki skandalın – Walker’ı batırmak için yeterli olup olmayacağı belli değil. .

Cumhuriyetçiler de hava dalgalarını dolduruyor. Reklam izleme firması AdImpact’e göre, NRSC Perşembe günü tekrar televizyon reklamları yayınlamaya başladı ve aynı zamanda Warnock’a saldıran yeni bir spot başlattı.

Bu arada, Arizona ve Nevada’da oyların sayımı devam ediyor.

Arizona’da yüz binlerce oy hala beklemede. Cuma sabahı, Dışişleri Bakanlığı bunu yapmayı planlıyor. 500.000 oy var Devlette sayısız.

READ  Canlı duyurular: Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı

Eyaletin en büyük ilçesi olan Maricopa İlçesi, yaklaşık 350.000 oy pusulasıyla kalan en büyük oy pusulasına sahip. İlçedeki seçim yetkilileri, seçimden önce oyların çoğunluğunun seçimden sonraki Cuma gününe kadar sayılmasını umduklarını söylediler. Ancak Perşembe akşamı bir basın toplantısında, durumun böyle olmayacağını kabul ettiler.

Maricopa İlçe Denetim Kurulu başkanı Bill Gates, “Hedefler değişti” dedi. Seçim Gününde sandık merkezlerinde posta yoluyla gelen oy pusulaları dalgası nedeniyle bölgenin beklentilerini yeniden ayarlamak zorunda kaldığını söyledi.

Bu oylar – yaklaşık 290.000 tanesi ya da Seçim Günü’nde kullanılan önceki rekor sayıdaki oy sayısından yüzde 70 daha fazla – onları doğrulamak için zaman alan süreç nedeniyle sayımı yavaşlattı. Bu son dönem oylarının, eğer tarihsel oylama düzenleri yapılacaksa, ezici bir çoğunlukla Cumhuriyetçi olması bekleniyor.

Gates, tüm oyları özel olarak saymanın ne kadar süreceğini söylemedi, ancak günlük program yayınlarının, 62.000 ila 78.000 oyla sonuçlanan Çarşamba ve Perşembe günleri yayınlananların balo sahasında olmasını bekliyor.

Bu oylar sayılacak son oylar arasında olacak çünkü Maricopa ve diğer birçok seçim yetki alanı “ilk giren ilk çıkar” sayma sistemi uyguluyor, bu sistem ilk gelenin önce aldığı oyları sayıyor. Seçimlerin GOP’un hakim olduğu İlçe Denetleme Kurulu ve Cumhuriyetçi İlçe Kaydedici tarafından yapıldığı Maricopa’daki tarihi norm budur.

Arizona’daki Cumhuriyetçi vali adayı Gary Lake, seçim görevlilerine saldırmak için uzatılan süreyi ve daha sonra sayılacak oyları kullandı ve kaybederse kaybıyla ilgili şüphe uyandırmak için zemin hazırladı.

Perşembe günü Newsmax’a seçim yetkililerinin “ayaklarını sürdüğünü” ve “kaçınılmaz olanı geciktirmeye çalıştıklarını” söyledi. Ayrıca, bekleyen “birçok avukat” olduğunu belirterek gelecekte olası yasal işlemlere işaret etti.

READ  Batı Alaska fırtınası zayıflayıp sel suları çekildikçe, yüzlerce kilometrelik kıyı şeridi boyunca hasar değerlendirmeleri başlar.

Gates, Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, “Açıkçası, Gary Lake için arkamdaki insanların günde 14 ila 18 saat çalışırken bu işi ağırdan aldıklarını söylemesi rahatsız edici” dedi.

Nevada, sayılacak en az on binlerce oy ile bekleyen en fazla oya sahip. Bu oyların çoğu eyaletin en büyüğü olan Clark County’den geldi. Clark County Seçmen Kayıt Memuru Baş Seçim Görevlisi Joe Gloria Perşembe günü yaptığı açıklamada, sayımın Cumartesi gününe kadar kendi bölgesinde tamamlanmasını beklediğini söyledi.

Ancak marj inanılmaz derecede sıkıysa, Senato yarışı çağrısı gelecek haftaya ertelenebilir. Oy pusulası kusurlu olan seçmenlerin (imzasız olarak iade edilen bir oy pusulası veya oy pusulasındaki imzayı doğrulayamayan seçim görevlilerinin) oy pusulalarını seçim yetkilileriyle teyit ederek “tedavi etmek” için Pazartesi gününe kadar süreleri var. Sandıklarda kayıtlı seçmenlerden gelen geçici oy pusulaları da Çarşamba gününe kadar geçerli olmayacak.

Burgess Everett bu rapora katkıda bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.