Dow vadeli işlemleri, Wall Street’te iki günlük keskin bir rallinin ardından 270 puandan fazla düştü

ABD hisse senedi vadeli işlemleri Çarşamba günü düşerek Wall Street’i son iki seansta elde ettiği keskin kazançların bir kısmını geri verme yoluna soktu.

Dow Jones endüstriyel ortalama vadeli işlemleri 278 puan veya %1 düştü. S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri sırasıyla %1 ve %0.9 düştü.

Hazine getirileri Çarşamba günü geri dön, hisse senetleri üzerinde ağırlık. 10 yıllık getiri, bir önceki seansta kısa süreliğine %3.6’nın altına düştükten sonra 7 baz puan yükselerek %3.697’de işlem gördü.

Bordro hizmetleri şirketi ATP çalışma raporunu yayınladıDow Jones tahminlerine göre beklenenden daha iyi olan Eylül ayında 208.000 iş artışı gösteren . Tüccarlar hala Cuma günü tarım dışı istihdam raporunun yayınlanmasını bekliyorlar.

Dow Salı günü 825 puan veya %2.8 yükseldi. S&P 500 yaklaşık %3.1, Nasdaq kompoziti ise %3.3 yükseldi. Düşen tahvil getirilerinin ardından gelen bu kazançlar, S&P 500’ün 2020’den bu yana en güçlü iki günlük esnemesine yol açtı.

Bu arada, A Son istihdam verilerindeki zayıflık Bazı yatırımcılar, Federal Rezerv’in faiz artırımlarının hızını yavaşlatıp yavaşlatmayacağını merak ediyor.

Piyasa katılımcıları, bu işaretlerin piyasaların bir önceki çeyrekteki keskin düşüşün ardından nihayet rahatladığı anlamına gelip gelmediğini merak etti.

Stifel hisse senedi baş stratejisti Barry Bannister Salı günü CNBC’nin “Closing Bell: Overtime” programında “23’ün ikinci yarısına kadar bir durgunluk hakkında endişelenmeniz gerektiğini düşünmüyorum” dedi. “Yani gelecek yılın başlarında giderken bir ralli için yer var.”

READ  Üzgünüm Elon, ama Jack Dorsey hala Twitter'ın ana karakteri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.