Elon Musk, satın almanın ardından Twitter’a 136.260 $’lık kira bedeli için dava açtı | twitter

Elon Musk, kişisel serveti küçülürken Twitter’daki maliyetleri olabildiğince sıfıra indirmeye çalışıyor ve buna şirketin ofislerindeki kira ödemelerinde gecikme de dahil.

Twitter’ın şehir merkezindeki bir binanın 30. katındaki ofisleri için 136.260$ (113.601£) borcu var. San FranciscoBina sahibinin geçen hafta açtığı bir davaya göre.

Twitter’ın San Francisco’daki ana merkezine ev sahipliği yapmayan 650 California Caddesi’ndeki ev sahibi, sosyal medya devine 16 Aralık’ta bir bildirim göndererek, beş gün içinde ödeme yapmazsa temerrüde düşeceğini söyledi. Davaya göre ödeme yapılmadan beş gün geçti.

Ev sahibi, Columbia REIT 650 California LLC, geri kira, avukat ücretleri ve diğer masraflar için brüt zararların tazminini talep etmektedir. Twitter, 2017 yılında ofisler için yedi yıllık bir kira sözleşmesi imzaladı. Aylık kira ilk tam yılda 107.526,50 $ (89.646 £) iken, yedinci yılda kademeli olarak 128.397 $’a (107.045 £) yükseldi.

Twitter, yorum için bir mesaja yanıt vermedi. Şirket artık bir medya ilişkileri departmanına sahip değildir.

Musk, Ekim 2022’de Twitter’ı 44 milyar dolara (37 milyar sterlin) satın aldı ve şirket, anlaşmadan yılda yaklaşık 1 milyar dolar faiz ödemeyi planlıyor. Musk’ın servetinin çoğu, Twitter’ın sahipliğini aldığından bu yana değerlerinin yarısından fazlasını kaybetmiş olan Tesla hisselerinin sahipliğine bağlı. Twitter’da bir pozisyon oluşturmaya başladığı Nisan ayından bu yana satın almayı finanse etmek için elektrikli araç şirketinde yaklaşık 23 milyar dolar (19 milyar £) değerinde hisse sattı. Forbes’a göre dünyanın en zengin insanları sıralamasında da birinciliği kaybetti.

Musk, agresif maliyet azaltma önlemlerini geçen ay gece geç saatlerde Twitter’da yaptığı bir uzay görüşmesinde savundu.

Musk, 21 Aralık’ta “Bu şirket, temel olarak, motorları çalışır durumda ve kontrolleri çalışmıyorken yüksek hızda inen bir uçaktasınız” dedi.

New York Times’a göre şirketin genel merkezi, Twitter’ın kiralamada geride kaldığı başka bir San Francisco adresi olan 1355 Market Street’te bulunuyor.

Twitter dünya çapında 7.500 tam zamanlı çalışana sahipken, kira ödemeden veya işçi çıkarmadan, Musk’ın Twitter’ı aynı zamanda üst düzey ofis mobilyalarını, mutfak aletlerini ve diğer hatıraları, ücretsiz öğle yemeklerini ve diğer ofis alanlarını açık artırmaya çıkarıyor. Tavizler yaygındı. Twitter çalışanlarının dörtte üçünün işten çıkarılmaları, işten çıkarılmaları veya ayrılmaları nedeniyle şirketten ayrıldığı tahmin ediliyor.

Twitter müzayede ürünleri arasında bir pizza fırını, 40 litrelik bir ticari mutfak zemin bataryası (perakende fiyatı yaklaşık 18.000 $; teklif 25 $’dan başlıyor) ve Herman Miller ve Knoll Diamond sandalyeler gibi binlerce perakende satış yapan üst düzey tasarım mobilyalar yer alıyor.

Twitter Bird heykeli (teklifler 25 $’dan başlar) ve neon Twitter Bird ışıklı ekranı (teklifler 50 $’dan başlar), başarısız teknoloji girişimlerinin bu ateşli satış tarzı açık artırmada satıldığı 2000’lerin başındaki dotcom patlamasını anımsatır. Onların çökmekte olan ofis malzemeleri.

READ  NASA'nın James Webb Teleskobu'ndan Jüpiter'in çarpıcı görüntüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.