Elon Musk, Washington Post’tan Taylor Lorenz’i Twitter’dan atıyor

Elon Musk’ın Gazetecilere Savaşı Bu hafta sonu yürüyüşle Washington post Muhabir Taylor Lorenz, kararsız milyarderden bir hikaye hakkında geri bildirim istemesinin ardından geçici olarak Twitter’dan atıldı.

Lorenz alt yığınına “Oturum açmak ve sorumuzu yanıtlayıp yanıtlamadığını görmek için gittiğimde askıya alındım. Şirketten neden askıya alındığıma veya hangi şartları ihlal ettiğime dair hiçbir iletişim almadım,” diye yazdı Lorenz.

Pazar sabahı Musk, Lawrence’ın “bu hesaptaki önceki vergilendirme faaliyeti nedeniyle” askıya alındığını ve “yakında” kovulacağını söyledi.

Askıya alma takip edildi Musk, önde gelen birkaç gazetecinin hesaplarını sildi ve yeniden kurdu Hesap sahibi @elonjet, Bir kolej çocuğu, özel uçağının hareketlerini takip ediyor.

Lorenz’in eleştirel makalesine konu olan ve daha sonra muhabire iftira davası açan influencer yöneticisi Ariadna Jacob tarafından yakın zamanda Musk’a karşı yapılan bir şikayetin ardından geldi.

Jacobs, makalesinde Lawrence’ın kendisini aldattığını iddia etti. Bunda ortaya çıktı New York Times Orada çalışırken. Lorenz’in hikayesinde, etkili bir ortak çalışma evinin halka açık bir Zillow listesini birbirine bağladı.

Musk, Lawrence’ın Twitter’dan uzaklaştırılmasından bir gün önce Cuma günü “Bu tür küstah davranışların ilerlemesine izin verilmeyecek” diyerek yanıt verdi.

Lorenz’in iddialarına ilişkin net bir açıklama yapılmayan uzaklaştırma cezaları, önceki gazetecilerin yasaklamalarının bir konusu olmuştu.

Örneğin Twitter, @elonjet’in sosyal medya rakibi Mastodon’daki yeni hesabıyla bağlantılı bazı muhabirleri yasakladı — Twitter’da kısa süreliğine yasaklandı.

Lorenz, “Twitter, önemli bir gerçek zamanlı haber kaynağı olarak hizmet etti ve gazetecilik dünyasında önemli bir rol oynuyor, ancak Musk’ın kendisi hakkında haber yapan gazetecileri keyfi olarak askıya alması, gazeteciliğe ve ifade özgürlüğüne değer veren herkesi ilgilendirmeli” diye yazdı.

READ  Phillies, Bryce Harper'ın dramatik homer'ı NLCS'nin 5. Oyununda Padres'i yenerken World Series rıhtımını perçinliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.