Hisse senetleri, piyasaların enflasyon endişeleriyle sarsılmasıyla Eylül’e başlıyor

ABD hisse senetleri, tüccarların daha yüksek Federal Rezerv oranları olasılığı konusunda endişelenmeye devam etmesiyle Eylül ayının ilk günü Perşembe günü düştü.

Dow Jones endüstriyel ortalaması 134 puan veya %0.4 düştü. S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla %1 ve %2.1 düştü.

Tüm büyük ortalamalar daha düşük bir hafta için yolda. Dow yaklaşık %3’lük bir düşüş kaydedecek, S&P ve Nasdaq ise sırasıyla %3,5 ve %4,5 düşüş hızında.

Hareketler geldikçe 2 yıllık ABD Hazine getirileri Kasım 2007’den bu yana en yüksek seviye olan %3.516’ya yükseldi; Bir noktada Perşembe.

Nvidia hisseleri de yonga üreticisinin açıklamasının ardından %8’den fazla düşerek kayıplara katkıda bulundu. ABD hükümeti Çin’de bazı satışları kısıtladı.

Haftalık ABD İşsizlik Başvuruları 27 Ağustos’ta sona eren haftada 232.000’e düştü.. Bu, Dow Jones’un beklediğinden ve ekonomistlerin anket yaptığından daha zayıftı. Bu, bir önceki döneme göre bir düşüş ve 25 Haziran’dan bu yana en düşük seviyeydi.

Ana ortalamalar, art arda dört günlük kayıplardan geliyor. Ağustos ayının son günü olan Çarşamba günü, Dow yaklaşık %0,9 düştü. S&P 500 yaklaşık %0.8 kaybetti ve Nasdaq Composite kabaca %0.6 düştü.

Dow, ayı yaklaşık %4,1 düşüşle kapatırken, S&P ve Nasdaq sırasıyla %4,2 ve %4,6 kayıp bildirdi.

Yatırımcılar, piyasalar için tarihsel olarak kötü bir ay olan Eylül’de hisse senetlerinin Haziran ayının en düşük seviyelerini geri alıp alamayacağını tartışıyor.

SoFi’den Liz Young Çarşamba günü CNBC’nin “Closing Bell: Uzatma” programında “Düşük seviyeyi tekrar ziyaret edersek, bunun Eylül ayında olacağını düşünüyorum” dedi. Ancak, “bunu yapmak için, hisse senetleri düştüğünde, yatırımcıların beklediğinden daha kötü gelen kazanç revizyonları gibi bir şeyin 16 Haziran’da olduğundan daha kötü olması gerektiğini düşünüyorum”.

READ  McIlroy, olaylı bir ilk Açık rauntta antik taşa çarptı - bir PGA Tour çalışanının elini kırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.