İkizler, Giants ile olan sözleşmesi sona erdikten sonra Carlos Correa’nın peşine düştü.

sözleşmesinin ardından San Francisco buharlaştırılmış, carlos correa Bir kez daha oynandı ikizler Salı günü. Ama sadece kısaca.

Çarpıcı bir cephe 315 milyon dolar değerinde 12 yıllık anlaşma ile birlikte New York Mets’i Çarşamba sabahı erken saatlerde Correa, İkizler de dahil olmak üzere tüm talipler için yeniden müsaitti.

San Francisco Giants, Salı sabahı Correa’nın tanıtım basın toplantısını erteledikten sonra, ajan Scott Boras, stoperle ilgilenip ilgilenmediklerini öğrenmek için İkizler ile temasa geçti. Kore’den önce “Onların bağırsaklarına tekme at” 13 Aralık’ta Giants’ı seçtiğinde, Twins ona 10 yıllık, 285 milyon dolarlık bir sözleşme teklif etti.

Salı günü tekrar aradığında Boras, ikizlere orijinal tekliflerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi. İkizler tekliflerini artırmayacak ve takım kaynakları, Correa’nın Devlerle olan anlaşmasını bozan tıbbi endişeleri daha iyi anlayana kadar daha fazla tartışma yapmayacaklarını söylediler.


Carlos Correa. (Brace Hemmelkorn/Minnesota Twins/Getty Images)

New York Mets’in sahibi Steve Cohen şimdiden ilgi gösterirken, Boras hızla Twins’ten ayrıldı. O gece Correa, Mets ile olan sözleşmesini kabul etti.

İkizler, Correa’nın yedi gün önce ayrılmasının bir sonucu olarak perişan olsa da, bu hafta başlarında Boras’la aktif olarak meşgul olmama kararları oldukça büyük bir dönüşü temsil ediyordu.

İkizler, Correa ile geçen Mart ayında üç yıllık, 105,3 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladığından beri kur yapıyor ve kısa stoper Kasım ayında ayrıldı. Başından beri, Kore Çekilmiş ikizler Sahada ve kulüp binasında. Fiziksel becerileri onları sadece harika bir kulüp yapmakla kalmadı, aynı zamanda Correa ikilisini daha da güçlendirerek onlara kilit bir pozisyonda dinamik bir oyuncu verdi. akıllı grupfazla.

Correa, Ağustos ve Eylül aylarında diğer takımlar dağılırken ikiliyi ayakta tutmak için elinden geleni yaptı. 1 Ağustos’tan bu yana Correa, 256 plaka görünümünün üzerinde .900 OPS üretti. Correa’nın 22 home run ve 64 RBI ile .291/.366/.467 vuruş yaptığı bir kampanya için güçlü bir bitişti. Genel olarak, Kore 4.9 savaşa değer.

En iyi teklifleri, San Francisco’nun orijinal kazanan teklifinden 65 milyon $ eksik olsa da, İkizler’in şimdiye kadar yaptığı en yüksek teklif ve bir takım yetkilisi, Correa’yı elde tutma arzusunu gösterdiğini düşünüyor.

Ancak bir hafta sonra, Kore’de başka bir atışla ikizler durakladı.

Associated Press’in Salı günkü bir raporunda, Correa’nın ilk çıkışının sağlığıyla ilgili “tıbbi endişeler ortaya çıktığında” ertelendiğini söylemesinin ardından yeniden değerlendirmek istediler. Giants Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Carlos’un fizik muayene sonuçlarıyla bir anlaşmazlık” olduğunu söyledi.

Bir takım kaynağı, kulübün Correa’yı Mart ayındaki orijinal kondisyonundan tam olarak değerlendirme şansı olmadığını çünkü İkizlerin onu tutmayı umduğunu söyledi. Correa’nın sezondaki tek uzun testi, 5 Mayıs’ta Baltimore’da bir sahaya çarptığında ve parmağının kırıldığına inanılan bir şeye maruz kaldığında geldi.

Bir takım kaynağına göre, 20 Eylül maçından sonra herhangi bir test yapılmadı. Çalmak için atılan Correa, sonunda kendi başına kalkıp sahadan çıkmadan önce uzun süre yerde yattı. Correa oyunda kaldı.

O gece, kısa bir korkudan sonra gazetecilere iyi olduğunu söyledi. Ameliyatla onarılan sağ alt bacak.

“Plakama vurdu,” dedi Correa, bacağındaki donanıma atıfta bulunarak. “Ameliyat oldum ve vurdu. Bir tür uyuşma hissi. Titreşiyordu. Bu yüzden sakinleşmesini bekledim. Biraz korkutucuydu ama hareket ettiğimde iyi olduğumu biliyordum.

Correa, takımın sonraki 13 maçının 12’sinde yer aldı ve .319/.373/.468 ile vuruş yapmaya devam etti.

İkizler, Mart ayında Correa’yı tıbbi olarak üç yıllık bir anlaşmaya götürmüş olsa bile, ekibin 10 yıllık bir anlaşmanın önünü açmak için yeni bir yapıya ihtiyacı olacaktı. Giants’ın başarısız anlaşmasının ardından Correa’nın ayak bileği endişeleri, İkizlere takiplerini yavaşlatmaları için bir neden verdi.

Uzun zaman geçirdiklerinden değil.

Salı günü yaptıkları görüşmede, Cohen ilk teklifini yükseltti 12 yıl, 288 milyon dolar 27 milyon dolar.

Aynen böyle ikili Kore’yi ikinci kez özledi.

(Üstteki fotoğraf: Getty Images üzerinden Joe Robbins/ICON Sportswire)

READ  Güney Kore, Kuzey Kore'nin en az üç kısa menzilli balistik füze fırlattığını söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.