JP Morgan CEO’su, İngiltere hükümetinin şüphenin faydasını hak ettiğini söyledi

JP Morgan Chase CEO Jamie Dimon Yeni hükümetlerin “her zaman sorunları vardır” ve İngiltere Başbakanı Liz Truss, görevdeki ilk ayın ardından kendisine “şüphenin avantajı” verilmesi gerektiğini söyledi.

“Bu tür politikaları uygulamak, büyümeyi yönlendirmek ve neyin önemli olduğu zaman alır… [but] Dimon, CNBC’den Juliana Tadtelbaum’a Pazartesi günü JPM’nin TechStars konferansında yaptığı açıklamada, “İngiltere’nin yapacak çok şeyi ve daha hızlı büyümesini sağlamak için doğru stratejileri var … ve daha sonra başarmak istediği bazı hedefleri gerçekleştirebilir.” Londra.

“Yeni başbakanı, yeni cumhurbaşkanını başarılı yapmak istiyorum.

Dimon’un yorumları Truss’un yönetiminden sadece haftalar sonra geldi. Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng Açıklanan finansal faaliyetler 23 Eylül’de, gelir vergisinde fonsuz kesintiler ve kurumlar vergisinde planlı bir artışın iptali de dahil olmak üzere bir “mini bütçe”de.

sterlin düştü ve Birleşik Krallık devlet tahvilleri veya “yaldızlar” üzerindeki getiriler. Çatıdan gönderildi ve henüz duyuru öncesi seviyelerine dönmediler.

Sonra Hükümet Kararı geri almaya karar verdi 150.000 £ üzerinde kazananlar için %45 oran – 10 gün sonra en yüksek gelir vergisi matrahını kaldırmak için.

Her hükümet kalkınmaya odaklanmalı

JP Morgan’dan Dimon’a göre büyüme her ülke için bir hedef olmalıdır.

Dimon, “Bence her hükümet büyümeye odaklanmalı – bir cumhurbaşkanı veya başbakan her konuştuğunda, bunu onların ağzından duymak istiyorum.” Dedi.

“Büyüme, uygun vergi politikaları, uygun yatırım politikaları, hukukun tekdüzeliği… yabancı yatırımları çekmek, şirketleri çekmek ve endüstriler etrafında stratejilere sahip olmakla ilgilidir” dedi.

READ  Son Ukrayna Savaşı Haberleri: Halk, Rus Hava Saldırılarına Karşı Uyardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.