Kenny DeLand Jr.: Babası, kayıp üniversite öğrencisinin hayatta olduğunu söylüyor.


Paris
CNN

İki hafta önce kaybolan Amerikalı öğrenci Kenny DeLand Jr. Grenoble, Fransayaşıyor, babası Ken DeLand Sr. Cuma günü CNN’e söyledi.

Fransız avukat Eric Vaillant CNN’e verdiği demeçte, DeLand Jr.’ın İspanya’da kalacağını belirterek, gencin Cuma günü ailesiyle görüştüğünü sözlerine ekledi.

DeLand Jr.’ın babası, aniden kesildiğinde CNN ile bir görüşmenin ortasındaydı. Daha sonra CNN’e “iyi haber” mesajı attı ve oğluyla az önce konuştuğunu söyledi.

CNN’e “O yaşıyor – söyleyebileceğim tek şey bu” dedi.

Tellant Sr., oğlunun söylediklerini detaylandırmadı ve oğlunun son iki haftadır nerede olduğunu açıklamadı.

Ailesi, Rochester, New York’taki St. John Fisher Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisi olan DeLand’ın Grenoble Alpes Üniversitesi’ne gittiğini söyledi. Ailesi son günlerde 27 Kasım’dan beri ondan haber alamadıklarını söyledi.

Öğrenci arkadaşları, 29 Kasım’da kayıp olduğunu bildirdi. Soruşturma başlatıldıVaillant söylemişti.

DeLand’i ağırlayan kadın Bulunmadan önce CNN’e verdiği demeçte, Fransa’da gönüllü olarak ayrılmış olabileceğini düşündüğünü söyledi – o sırada bir Fransız savcı tarafından yinelenen bir iddia.

Ancak babası geçtiğimiz günlerde Çarşamba günü yaptığı açıklamada, çocuğun ailesinin durumun böyle olduğuna inanmadığını söyledi. Söylediklerini kınadı Yetkililerin yanıtı yeterince acil değildi.

Perşembe günü Interpol, 27 Kasım’da kaybolan DeLand Jr. için sarı bülten çıkardı. Interpol, bu tür uyarıların, genellikle reşit olmayan kayıp kişilerin bulunmasına yardımcı olmak veya kimliğini belirleyemeyen kişilerin kimliğini tespit etmek için verildiğini söyledi.

DeLand, bulunmadan önce babasının Cumartesi günü ABD’ye dönmeyi planladığını ve öğrencinin yürüyüşe çıkmak istese de her zaman iletişim halinde kalacağını söyledi.

DeLand Sr. Çarşamba günü CNN’den Anderson Cooper’a “Oğlumun herhangi bir yazışma olmadan iletişim kurmaması çok sıra dışı” dedi. “Her ebeveynin hissedebileceği tüm endişeleri yaratıyor.”

READ  Bilim adamları uzayı ve zamanı bozmadan 'bebek' solucan deliğini simüle ettiler | Uzay

“Zaman geçtikçe, seni daha endişeli yapıyor.”

Bu gelişmekte olan bir hikaye ve güncellenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.