Kısa vadeli getiriler Fed’in faiz artırımının yavaşlama olasılığını azalttığı için Dow 100 puan yükseldi

Opsiyonların sona erme gününde başlayan volatil ticaret

Dow düşük bir başlangıçtan sonra bir noktada 300 puandan fazla tırmanırken, hisse senetleri erken işlemlerde dalgalıydı.

Cuma, volatiliteye katkıda bulunabilecek seçeneklerin sona ermesi için önemli bir gün.

“Seçenek tüccarları, önemli vadeler sırasında büyük miktarda açık faizin sona erdiği durumları izler. Para üstü grevlerde (fiyatları mevcut hisse senedi fiyatına veya çok yakınına düşürebilen) önemli açık faiz süresinin sona erdiği durumlarda, Delta riskten korunma faaliyeti, hisse senedinin o günkü ticaretini etkileyebilir” diyor Goldman. Sachs’tan Vishal Vivek, Cuma günü müşterilere bir notta söyledi.

– Jesse Pound, Michael Bloom

Hisse senetleri biraz daha düşük açıldı

Büyük ortalamalar, sabah erken saatlerde vadeli işlemler tarafından belirtilen düşük seviyelere rağmen Cuma günü düşük başladı. Nasdaq Composite, yaklaşık %0,4 düşüşle en kötü performans gösteren oldu.

– Jesse Pound

Tüccarlar, Aralık ayında daha düşük bir Fed faiz artırımı beklentisini yükseltiyor

Tüccarlar, Federal Rezerv eylemleri için beklentilerini ayarladılar Wall Street Journal raporları Cuma günü merkez bankası, faiz artırımlarının gelecekteki hızı hakkında konuşacağını belirtti.

Kasım ayındaki Fed toplantısında 75 baz puanlık bir artış daha bekleniyor ve trader’ların Aralık toplantısında 50 baz puanlık bir hareket görme şansları artıyor. Bir baz puan, bir yüzde puanının yüzde biridir.

CME Group verilerine göre Perşembe günü %75.4 iken Aralık ayında 0.75 puanlık bir hareket olasılığı Journal haberinin ardından %57,4’e düştü. Tüccarlar 0,5 puanlık bir hareket olasılığını %24,2’den %39,6’ya yükseltti.

– Jeff Cox

Vadeli işlemler, Wall Street Journal raporunun ardından ilerliyor

Vadeli işlemler o zamandan beri düşük seviyelerinden toparlandı Wall Street Dergisi Bazı Federal Rezerv yetkilileri, mevcut oran artış hızından endişe duyduklarını ve daha fazla sıkılaştırma riskleri konusunda endişelenmeye başladıklarını söyledi.

S&P 500 ve Dow vadeli işlemleri şu anda neredeyse yatay işlem görüyor. Nasdaq 100 vadeli işlemleri yaklaşık yüzde 0.4 düştü.

– Jesse Pound

Dan Ives, Elon Musk’ın Twitter anlaşmasının Tesla yatırımcıları için acımasız bir durum olduğunu söyledi

tesla Elon Musk şirketinin hisselerini satabileceği için yatırımcılar zor durumda heyecan Anlaşma, Wedbush teknoloji analisti Dan Ives’e göre.

Ives Cuma günü bir notta, “Oldukça basit, bu anlaşmada ne kadar çok yatırımcı kefaletle ödeme yaparsa, Musk’ın katkıda bulunması gereken para o kadar fazla olur ve bu nedenle daha fazla Tesla hissesi satar” dedi.

READ  S&P 500 tamamlandıkça Dow daha da yakınlaşıyor

Musk’ın Tesla’daki önemli hissesinin bir kısmını 44 milyar dolarlık özel anlaşmanın kapatılmasına yardımcı olmak için satması bekleniyor. Ives, Musk’ın Tesla hissesinde 5 ila 10 milyar dolar daha satması gerektiğini söyledi.

Ives, “Tesla yatırımcılarının yükü taşıması acımasız bir durum olmaya devam ediyor” dedi. “Tartıştığımız gibi, 44 milyar dolarlık bir Twitter fiyat etiketi, Everest benzeri yukarı yönlü büyüme zorluklarının ortasında 30 milyar dolar aralığında adil değeri olan bir varlık için bir tren kazası.”

– Yun Li

SVB, Moderna’yı geliştiriyor

SVB Securities’e göre, Moderna, bugüne kadar yaklaşık %54’lük bir düşüşün ardından yatırımcıların dikkate alması için iyi bir konumda.

Firma, ilaç şirketini düşük piyasa performansından yükseltti ve fiyat hedefini 74 dolardan 101 dolara çıkardı.

Yükseltilen not, bugüne kadar %47 artan Ionis Pharmaceuticals ve %14 artan Alnilam Pharmaceuticals dahil olmak üzere, şirketin kapsadığı diğer benzer şirketlerle tam bir tezat oluşturan “uzun bir düşük performans döneminin” ardından geldi. yıl.

Ek olarak, analist Mani Furuher Cuma günü bir notta, Pfizer’in yorumu “piyasa büyük ölçüde sözleşmeliden büyük ölçüde ticariye kayarken, Kovid-19 aşısı için beklenenden daha yüksek fiyatlandırmaya neden oldu” dedi. “mRNA fiyatlarının rasyonel bir ikili olarak düşünüldüğünde, bu, şirketin 2023 gelir hedefini karşılama yeteneğini önemli ölçüde artırıyor.”

Fuhrer’e göre, kılavuz kesim olmadan düşüş eğilimi için net bir itici katalizör eksikliği de var.

“Boğalar, ortak MRK (OP, Graybosch) tarafından yapılan harici bir doğrulamanın hemen ardından, 4Ç22’deki PCV verilerine işaret ederek, 2023’ün sonlarına kadar mevcut olmayabilecek grip programının ticari uygulanabilirliğini sorguluyor<" dedi.

Şirket, modelini yeterli covid fiyatlarını yansıtacak şekilde geliştirdi.

Furuher, “mRNA’nın şu anki seviyesi (~118$), düşük performans gösteren bir notu haklı çıkarmak için 52 haftanın en düşük seviyesinden yeterince aşağı yönü temsil ettiğinden, kenarda kalıyoruz ve uzun veya kısa tarafta daha çekici bir giriş noktası bekliyoruz.” Dedi. .

Moderna’nın hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde %3’ten fazla yükseldi.

– Carmen Reinicke

UBS Heffel, hisse senetlerinin henüz dibe vurmadığını söyledi

UBS Global Wealth Management’tan Marc Heffel’e göre, yatırımcılar yaklaşan ekonomik yavaşlama ve bunun kazançlar üzerindeki etkisi ile başa çıkana kadar borsa yeni dip seviyelerine düşebilir.

“Yatırımcılar Federal Rezerv faiz indirimlerini veya ekonomik aktivitede ufukta bir dip görmedikçe ya da bir ‘ayı durum’ senaryosunda değerler çok düşük olduğunda, tarih bize bugün hiçbirinin olmadığını söylüyor. Bu koşullar geçerliliğini koruyor.” Hafel müşterilerine bir not yazdı. .

READ  Teksas A&M vs. Arkansas Puanı: Hayır. 23 Aggies, 10 Numaralı Razorback'ler için maliyetli bir hata olduğunu kanıtladı.

Merkez bankası 2023’ün başında zamlarına ara verse bile, merkez bankasının faiz indirimine ne zaman başlayacağı belli değil” dedi. Merkez bankası yetkilileri, enflasyon %2 hedef seviyesine yaklaşana kadar oranları kontrol seviyesinde tutabileceklerini söylediler. .

– Jesse Pound

Başarılı bir hafta için hisseler yolda

Hisse senetleri üst üste üçüncü bir kayıp günüyle karşı karşıya olabilir, ancak Pazartesi ve Salı günkü güçlü performanslar sayesinde ana ortalamalar hafta için hala yüksek.

İşte Perşembe ile biten haftanın rakamları:

  • Dow %2,36
  • S&P 500 yüzde 2.31 yükseldi
  • Nasdaq kompoziti %2.84 yükseldi

Üç ana ortalamanın tümü için bu, 9 Eylül kapanışından bu yana en iyi esnemesi olacak.

– Jesse Pound

Snap kazandıktan sonra çöküyor

Snap hisseleri, şirketin en son üç aylık rakamlarını açıklamasının ardından ön pazarda %25’ten fazla düştü.

Snapchat ebeveyninin 1,13 milyar dolar geliri vardı, biraz eksik beklentiler. Şirketin temel metriği olan kullanıcı başına ortalama gelir %11 düşerek 3,11 dolara düştü.

Snap yaptığı açıklamada, “Gelir büyümemiz üçüncü çeyrekte yavaşlamaya devam etti ve platform politikası değişiklikleri, makroekonomik müdahaleler ve artan rekabet dahil olmak üzere geçtiğimiz yıl boyunca belirttiğimiz bir dizi faktörden etkilenmeye devam ediyor” dedi. Yatırımcılara Mektup.

Sonuçlar, Bernstein analistlerini hissenin notunu düşürmeye yöneltti, ancak nerede olduğu belli değildi. hisse buradan gidiyor.

– Fred Imbert

CNBC Pro: Goldman Sachs, bu hisse senetlerinin durgunluğu yenme olasılığının giderek arttığını söylüyor

Durgunluk dalgalanmaları için bir halter stratejisini destekleyen Goldman Sachs, “Makro tablo bir süredir olduğundan daha zorlu” diyor.

Banka, mevcut makro ortamda daha iyi performans gösterebileceğine inandığı bir dizi satın alma dereceli hisse senedini seçti.

Profesyonel aboneler şunları yapabilir: Daha fazlasını buradan okuyun.

– Javier Ong

ABD Hazineleri yeni on yılın zirvesini sunuyor

Amerika Birleşik Devletleri 10 Yıllık Hazine Verim %4.272’ye yükseldi, ardından %4.2’ye yükseldi 2008’den beri ilk kez.

Politika duyarlılığı 2 Yıl Hazine Verim, 15 yılın en yüksek seviyesi olan %4.639’a yükseldi.

o gün verim 30 Yıllık Hazine %4.266 ile 11 yılın yeni zirvesine yükseldi.

Getiriler ve fiyatlar zıt yönlerde hareket eder ve bir baz puan %0.01’e eşittir.

READ  Phillies vs. Braves Skoru: Bryce Harper, Aaron Nola savunma şampiyonlarını NLDS 3. Maç galibiyetine götürüyor

Jihye Lee

Avrupa pazarları: İşte açılış çağrıları

ingiltere FTSE 100 IG’den alınan verilere göre, 36 puan düşüşle 6.905’te açılacak.

Almanya’nın DAX Fransa 119 puan düşüşle 12.636 puanla açıldı CAC 51 puan 6.026’ya düştü, İtalya’nın puanı MIB Endeksin 205 puan düşerek 21.398’e düşmesi bekleniyor.

– Hannah Ward-Glenton

CNBC Pro: BlackRock ve diğerleri, getiriler tekrar yükseldiğinde neye yatırım yapılması gerektiğini söylüyor

Getirilerin yeniden yükselmesiyle, faiz artırımlarının yolu devam edecek gibi görünüyor.

Analistler bu hafta, yatırımcılar için, özellikle kısa vadeli olanlar olmak üzere, paralarını tahvil veya Hazine bonolarına koyma fırsatından yararlanmaları gerektiği anlamına geliyor.

Wells Fargo, yatırımcıların şimdi bu fırsatın kısa vadeli doğasından yararlanmaları gerektiğini söylüyor.

Daha fazlasını buradan okuyun.

– Weissen Don

Gelir saatler sonra çalışır

Perşembe günü mesai saatlerinden sonra kazanç bildiren şirketler, mesai sonrası işlemlerde en hareketli şirketler arasında yer aldı.

Teknolojik bir dev Patlatmak sonra %25 düştümGeliri beklenenin altında geldi, küresel günlük aktif kullanıcı sayısı tahmin edilenden daha yüksek geldi. yarışmacılar Meta Ve edebiyat ve çöktü.

Snap, yatırımcılara, platform politikası değişiklikleri, değişen ekonomik koşullar ve artan rekabetin şirkete zarar vermesi nedeniyle dördüncü çeyrekte gelir artışının yavaşlayabileceğini söyledi. Dördüncü çeyrek rehberliği sağlamadı.

Robert Yarı Uluslararası Şirketin hem üst hem de alt satırlarda beklentileri karşılamaması nedeniyle istihdam %7,7 düştü. Şirket, 1.83 milyar dolarlık gelir üzerinden 1.53 dolarlık hisse başına kazanç bildirdi. Bu arada StreetAccount tarafından ankete katılan analistler, 1,92 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 1,62 dolar kazanç bekliyorlardı.

CSXÖte yandan, alt ve üst sıradaki beklentileri geçerek %4,3 yükseldi. Nakliye şirketi, 3.90 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 52 sentlik düzeltilmiş kazanç açıklayarak, analistlerin 3.74 milyar dolarlık gelir üzerinden 49 sentlik tahminlerini geride bıraktı.

Hareketli hisse senetlerinin tam listesine buradan bakın.

– Alex Haring

Nasdaq 100 daha düşük açıldığında açılır

Hisse senedi vadeli işlemleri, mesai sonrası işlemlerde karışık bir şekilde açıldı.

Dow 51 puan veya %0.2 ekledi. S&P 500 vadeli işlemleri yataya yakın işlem görüyordu.

Ancak Nasdaq 100 vadeli işlemleri %0,3 düştü.

– Alex Haring

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.