Kürtaj karşıtı rahip Pavon iftira attığı için kovuldu

Vatikan Şehri — Vatikan, kürtaj karşıtı Amerikalı rahip Frank Pavone’a defalarca partizan faaliyetlerini durdurmasını söyledikten sonra “sosyal medyadaki skandal iletişimler” ve “ısrarlı itaatsizlik” olarak nitelendirdiği şeyler nedeniyle aforoz etti. Donald Trump.

Vatikan’ın ABD elçisi Başpiskopos Christophe Pierre, Pazar günü Amerikan piskoposlarına gönderdiği bir mektupta, kürtaj karşıtı Priests for Life grubunun başkanı Pavone aleyhindeki kararın 9 Kasım’da alındığını ve verilmediğini söyledi. İtiraz fırsatı.

Pavone, on yıldan fazla bir süredir Teksas, Amarillo piskoposuyla, yanlısı ve partizan siyasi faaliyetleri nedeniyle anlaşmazlığa düştü ve 2016’da ikisinin kürtaj yapılmış bir fetüsü bir sunağa yerleştirdiği bir video yayınladı. Sosyal medya siteleri. Videoya, Hillary Clinton ve Demokratların kürtaja devam etmesine izin verirken, Trump ve Cumhuriyetçi Parti’nin doğmamış çocukları korumak istediğini söyleyen bir not eşlik etti.

Bundan önce Pavon, Amarillo Piskoposu Patrick Jurek’in bakanlığı üzerindeki 2011 kısıtlamalarına başarıyla itiraz etti.

Pavon, Trump’ın sadık bir destekçisi oldu ve 2020’de kararını reddetti Seçim tarafından kazanıldı Joe Biden. Seçimden önce Amarillo Piskoposluğu, Pavon’un sosyal medyayı siyasi amaçlarla kullanmasını kınadı, piskoposluğu aforoz etti ve pozisyonlarının Katolik öğretisiyle tutarsız olduğunu söyledi.

Pavon, Amarillo’dan taşındı ve Colorado Springs, Colorado’ya kabul edildi. Twitter hesabında, Amerika Birleşik Devletleri’nde anayasal kürtaj hakkının kaldırılmasına yardımcı olan Yüksek Mahkeme adayları için pek çok muhafazakar tarafından övülen eski Başkan Trump’ın arka plan fotoğrafı olan bir “MAGA” şapkası takıyor.

Pazar günü bir tweet’te Pavone, kaderini doğmamışlarınkiyle karşılaştırarak kötümser görünüyordu.

“Yani, #rahiplik dahil tüm mesleklerde #doğmamışları korursanız, size onlar gibi davranılacak! Tek fark, ‘durdurulduğumuzda’, yüksek sesle ve net konuşmaya devam etmemizdir.

Daha sonra, kürtaj karşıtı “savaşa” devam etme sözü veren ve kilisenin “iptal etme kültürünü” kınayan rahip yakasının üzerine siyah deri bir motorcu ceketi giyen bir sosyal medya videosunda yer aldı. Yıllarca taciz edildiğini söyledi.

READ  Canlı duyurular: Rusya'nın Ukrayna'daki savaşı

Priests for Life web sitesinde yaptığı açıklamada, laikleştirilmesinin “uygunsuz bir sürecin sonucu” olduğunu ve adı açıklanmayan ABD piskoposlarına karşı belirsiz bir yasal işlem başlatmayı düşündüğünü söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden’ın kürtaj haklarına verdiği desteği “kötü” olarak nitelendiren Teksas Piskoposu Joseph Strickland da dahil olmak üzere Tyler ve destekçileri, derhal kılık değiştirmeyi kınadılar.

“Kötü bir cumhurbaşkanı yalan yere yemin etmeyi teşvik ettiğinde bu kutsal rahibin görevden alınması küfürdür. Doğmamış olanların her fırsatta öldürülmesi, Vatikan yetkilileri ahlaksızlığı teşvik ediyor & Güven Reddi & rahipler, cinsiyet karmaşasını yok eden bir hayatı teşvik ediyor… kötülük, ”diye tweet attı Strickland.

Pierre mektubunda, Ruhban Sınıfı Cemaati’nden, Pavon Pavon’un “sosyal medyada karalayıcı iletişim ve ısrarlı itaatsizlik” nedeniyle atama işlemlerinden suçlu bulunduktan sonra diskalifiye edildiğine – artık kendisini bir rahip olarak sunamayacağına – dair bilgi aktardı. Piskoposluk piskoposundan talimatlar.” Mektup ilk olarak Katolik Haber Ajansı tarafından bildirildi.

Rapor, Pavon’a “kendini savunması” ve piskoposuna boyun eğmesi için bolca fırsat verildiğini söyledi. “Peder Pavon’un eylemleri için makul bir gerekçe olmadığına karar verildi.”

Rapor, Priests for Life Katolik bir örgüt olmadığı için, komitenin onun “laik bir kişi” rolüne devam edip edemeyeceğine karar vereceği sonucuna vardı.

Laikleştirme veya meslekten olmayan statüye indirgeme, Kilise kanon kanunundaki rahipler için en katı yasaklardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.