Michigan – Ohio State rekabet haftasında manşetlere çıkıyor

Ohio Eyaleti teknik direktörü Ryan Day (sağda), 30 Kasım 2019’daki bir kolej futbol maçından sonra Michigan koçu Jim Harbaugh ile el sıkışıyor. (Aaron J. Thornton/Getty Images)

Maç haftasına hoş geldiniz millet!

Normal sezonun son haftasonuna geldik ve sırada bekleyen çok şey var. Takımlar bowling oynamaya hak kazanmak için mücadele ediyor, konferans şampiyonası maçı eşleşmelerine karar verilecek ve ülkenin en iyi takımları Kolej Futbolu Playoff’una ulaşmak için mücadele ediyor. Üstelik, oyundaki en sıcak maçlardan bazıları bu hafta sonu programda.

Bir ton eğlence olabilir.

(Not: Tüm zamanlar ET, oranlar BetMGM’den)

Saat: Öğlen | TV: Tilki | Satır: OSU -7.5 | Toplam: 57

Sezonun en çok beklenen maçlarından biri sonunda geldi. Geçen yıl Michigan, Ann Arbor’da Ohio State’i mağlup ederek en büyük rakibine karşı sekiz maçlık bir mağlubiyet serisi yakaladı. Bir yıl sonra Ohio Eyaleti intikam almaya hazırdır. Buckeyes ve Wolverines 11-0 ve Big Ten East yeniden sıraya girdi. Bunun da ötesinde, kaybeden Kolej Futbolu Playoff sahasından elenebilir.

Saat: 15:30 | Televizyon: ABC | Hat: Oregon -3 | Toplam: 58

Play-off umutları birkaç hafta önce yıkılmış olsa da Oregon, Cumartesi günü Pac-12 şampiyonluk maçına galibiyetle dönebilir. Ducks’ın eyalet içindeki rakibi Oregon Eyaleti, spoiler rolünü oynamayı seviyor.

Ducks oyun kurucusu Bo Nix geçen hafta sakatlıktan döndü ve Oregon’u Utah’ı geçti. Knicks mücadele etti ve fazla koşu yapamadı. Şimdi Knicks, Ducks’ı Corvallis’e götürerek son altı takımından beşini kazanan, değeri düşük bir Oregon Eyaleti takımıyla karşılaşacak. Kunduzların son dört galibiyeti ortalama 24,8 puanla geldi, yani bu takım sezon ilerledikçe daha da iyiye gidiyor.

Saat: 19:30 | Televizyon: ABC | Hat: USC -5.5 | Toplam: 64,5

READ  Yargıç Trump'ın Mar-a-Lago belgeleri için neden özel bir ustaya ihtiyaç duyulduğunu açıklamak için Cuma gününe kadar süresi var.

USC, Pac-12’nin Kolej Futbolu Playoff’una ulaşmak için son umudu. Truva atları, Notre Dame’ı yenerek ve ardından Pac-12 başlık oyununu kazanarak oraya ulaşabilir. USC QB ve Heisman umutlu Caleb Williams, Truva atlarının büyüyen bir Notre Dame takımını geçmesi için her zamanki gibi olması gerekecek. Notre Dame, 8-3’e yükselmek ve CFP sıralamasında 15. sıraya yükselmek için art arda beş kazandı. Stilistik olarak, Notre Dame’ın hücumu, USC ile karşılaştırıldığında ana zıtlıktır. İrlandalılar, hücum hattını kontrol etmeyi ve koşu oyununa güvenmeyi sever. Muhteşem bir maç olacak.

Saat: 22:30 | TV: ESPN | Hat: UW -2 | Toplam: 60,5

Bu oyun başladığında, Washington zaten Pac-12 unvanı için oynayıp oynayamayacağını öğrenmiş olacak. Ancak konferans tacı masadan kalkmış olsa bile, Huskies en büyük rekabet oyunlarında oynamak için bolca motivasyona sahip olacak. Geçen yıl WSU, Cougar sadıklarının Husky Stadyumu’nda sahaya koştuğunu gören Seattle’da 40-13 galibiyetle turnuvada yedi maçlık bir mağlubiyet patinajı yaptı. Washington Eyaleti üç maçlık bir galibiyet serisinden geliyor, ancak QB Michael Benix liderliğindeki yüksek güçlü pas hücumuyla Washington, rekabette bir adım önde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.