Musk, Twitter CEO’luğundan istifa edip etmeyeceği konusunda bir anket başlattı

18 Aralık (Reuters) – Twitter CEO’su Musk, Pazar günü sosyal medya sitesinde, anket sonuçlarına uyacağını söyleyerek şirketin başkanlığından istifa edip etmeyeceğini soran bir anket başlattı.

Anketin Pazartesi günü 11:20GMT’de kapanması planlanıyor, ancak milyarder anket sonuçlarının ne zaman istifa etmesi gerektiğini söylemedi.

Bir Twitter kullanıcısının olası bir CEO değişikliğiyle ilgili yorumuna yanıt veren Musk, “Halef yok” dedi.

Musk geçen ay bir Delaware mahkemesine Twitter’daki zamanını azaltacağını ve sonunda şirketi yönetecek yeni bir lider bulacağını söyledi.

Anket, yalnızca diğer sosyal medya şirketlerini ve rakip sitelere bağlantılar veya kullanıcı adları içeren içeriği tanıtmak amacıyla oluşturulan hesapları yasaklayan Twitter’ın Pazar günü politika güncellemesinin ardından geldi.

Oylamadan dakikalar önce Musk özür diledi ve “ileriye doğru büyük politika değişiklikleri için oylama yapılacak” diye tweet attı.

Saatler sonra Twitter, kullanıcılara, sitenin Twitter’daki diğer sosyal medya sitelerini tanıtan hesapları engelleme politikasına sahip olup olmayacağını soran bir anket başlattı.

Politika güncellemesi, meta platformlar gibi sosyal medya platformlarındaki içeriği etkileyecektir. (META.O) Twitter Desteği bir tweet’te Facebook ve Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr ve Post ile içerikler arası paylaşıma izin verildiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu Nostril’e yatırım yapan eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter destek gönderisine “Neden?” Tek kelimeyle cevap verdi. Başka bir kullanıcının Nostr promosyon yasağıyla ilgili gönderisine yanıt veren Dorsey, “Hiç mantıklı değil” dedi.

Çinli Byte Dance Ltd’nin sahibi olduğu kısa video platformu TikTok listede yer almadı.

READ  USMND, Hollanda tarafından Son 16 Turunda Dünya Kupası'ndan elendi

Geçen hafta Twitter, site kararlarında sosyal medya platformuna tavsiyelerde bulunmak üzere 2016 yılında oluşturulan gönüllü bir grup olan Güven ve Güvenlik Konseyi’ni dağıttı.

Politika değişikliği, Tesla CEO’su Elon Musk ile başlayarak Twitter’daki diğer kafa karıştırıcı eylemleri takip ediyor (TSLA.O), sosyal ağı satın aldı. Twitter’ın Blue abonelik hizmeti için ne kadar ücret alması gerektiğine baktığında, üst yönetimi kovdu ve çalışanlarının yarısını işten çıkardı.

Musk ayrıca, milyarderin uçuşuyla ilgili kamuya açık verilerin yayınlanmasıyla ilgili bir anlaşmazlıkta çok sayıda gazetecinin hesaplarını askıya aldı.

Musk, bazıları mikroblog sitesinin basın özgürlüğünü baltaladığını söyleyen hükümet yetkilileri, savunuculuk grupları ve birkaç basın kuruluşunun eleştirilerinin ardından Cuma günü hesapları geri yükledi.

Bangalore’dan Urvi Duggar, Kanjik Ghosh ve Maria Ponnelam tarafından yapılan haber; Kurgu: Lisa Shumaker ve Sam Holmes

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.