Nasdaq, tüccarların önemli teknoloji kazançları beklediği için yaklaşık %2 arttı

Nasdaq, yatırımcıların büyük teknoloji kazançları beklemesi ve ABD ekonomisinin sağlığı hakkında daha fazla ipucu için dalgalı getirileri değerlendirmesiyle Salı günü yükseldi.

Teknoloji ağırlıklı endeks yüzde 2, S&P 500 yüzde 1.3 yükseldi. Dow Jones endüstriyel ortalaması 286 puan veya %0.9 ekledi.

Gösterge 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi en son 15 baz puan düşüşle %4.085 seviyesindeydi. istikrarsızlık yaratmak Pazartesi ve geçen hafta gördüm. 2 yıllık Hazine getirisi 7 baz puan düşüşle %4.424’e geriledi.

Cornerstone Wealth’in baş yatırım sorumlusu Cliff Hodge, birlikte ele alındığında, getiri ve ana endeks hareketleri, yatırımcıların “kolay bir Fed beklentilerini ikiye katladığının” işaretleri olduğunu söyledi.

Hodge, Salı günkü ekonomik verilerin, Merkez Bankası enflasyonu düşürmeye çalışırken, Fed’in faiz artırım sürecini tersine çevirmesini arayan yatırımcılar için bir umut noktası olduğunu söyledi.

Salı günü yayınlanan S&P CoreLogic Case-Shiller 20-Şehir Konut Fiyat Endeksi gösterdi. Ev fiyatları düştü Ağustos ayında 20 büyük şehrin %1,3’ü aylık olarak incelendi, ancak bu bir yıl öncesine göre %13.1 daha yüksekti. Tüketici Güven Endeksi ayrıca düştüİki ay sonra ekonominin görünümü düzeldi.

“Piyasa, ekonomik verilerin ilerlemeyi yavaşlatacağına dair bazı işaretler almaya başlıyor” dedi. “Oradan efektlere dokunmak, belki de Fed’e biraz daha nefes alma odası verir.”

Alphabet ve Microsoft, teknolojinin merkezde yer almaya devam etmesiyle bir hafta sonra kazançlarını bildirecek şirketler arasında yer alıyor. Chipotle Mexican Grill de güvertede.

Bu ifadeler, zilden önce kısa bir sonuç çalışmasından sonra gelir.

UPS, 3M ve General Motors, beklenenden daha iyi kazançlar bildirdi. UPS ve GM hisseleri erken işlemlerde yükseldi, ancak 3M %1.6 düştü.

Coca-Cola, tahminlerden daha güçlü kazançlar bildirdi ve hisseleri %1 arttı.

READ  McIlroy, olaylı bir ilk Açık rauntta antik taşa çarptı - bir PGA Tour çalışanının elini kırdı.

Bu sezon şu ana kadar şirketler beklenenden daha iyi performans gösterebileceklerini kanıtladılar. Bunun nedeni, şirketler döviz rüzgarları ve diğer büyüme endişeleriyle karşı karşıya kaldıkça, analistlerin kazanç tahminlerinin son aylarda düşmesidir. Bu, hisse senedini korkulan sonuçlardan daha iyi rallilere hazırlayabilir.

CFRA’nın baş yatırım stratejisti Sam Stovall şunları söyledi: “Belki yatırımcılar mutlu çünkü %2 değil %2 arttı, ancak 2023 tahminlerinde de düşüşler görüyoruz. Kısa vadeli bir ayı piyasası rallisi alsak bile, bu ayı piyasası muhtemelen kendini gösterecek.”

Meta platformları Çarşamba günü, Amazon ve Apple Perşembe günü rapor veriyor. Büyüklükleri ve piyasa kapitalizasyonları göz önüne alındığında, herhangi bir hamle piyasayı ileriye taşıyacaktır.

Salı günkü hamleler arka arkaya bir rallinin ardından geldi.

Dow Pazartesi günü 417.06 puan veya %1.3 yükseldi. Nasdaq Composite %0,9 yükseldi ve S&P 500 kabaca %1,2 yükseldi ve 11 sektörden dokuzu sağlık hizmetlerinin öncülüğünde kazanımlara öncülük etti.

LiquidNet’in ABD piyasa yapısı başkanı Jeff O’Connor, “Piyasa gerçek fiyat oynaklığına o kadar alıştı ki, neredeyse duyarsızlaştı” dedi. “Ve vahşi hareketler ticaret koşullarını çok zorlaştırıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.