New York uçak kazası: Yetkililer, tek motorlu bir uçak kazası geçiren bir yolcunun, uçak düştükten kısa bir süre sonra sevdikleriyle temasa geçtiğini söylüyor.CNN

Yetkililer, Perşembe akşamı New York’ta meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybeden iki kişiden birinin sevenlerine son anlarında ulaştığını söyledi.

Pilot Boruch Taub ve yolcu Binyamin “Ben” Chaffetz, JFK Uluslararası Havaalanı’ndan kalktıktan sonra acil iniş yapmaya çalışırken New York’un kuzeyindeki Westchester Havaalanı yakınlarında düştüklerinde öldüler.

Cleveland, Ohio yakınlarındaki Cuyahoga County Havaalanına giden tek motorlu bir Beechcraft, pilotun hava trafik kontrolüne uçağın “ölü bir silindiri” olduğunu ve yağ basıncını kaybettiğini bildirmesinin ardından kalkıştan sonra arızalandı.

Westchester İlçe Yöneticisi George Latimer bir basın toplantısında, “Pilot, uçağı güvenli bir şekilde indirmek için yalnızca birkaç dakikası olduğunu fark etti – bunu yapamadı” dedi.

Uçak havada kalmaya çalışırken, Chaffetz aileye mesaj göndererek sevgilerini ifade etti ve dualarını istedi. CNN üyesi WEWS Ohio’da. Latimer, Chaffetz, uçuşun son dakikalarında karısıyla temasa geçti ve ona “güle güle” dedi.

Latimer’e göre Taub ve Chaffetz, Ohio’daki ortodoks bir Yahudi cemaatinin üyeleriydi. Bais Avrohom’dan Haham Nissim Abrin, WEWS’e trajik kaybın ortasında toplumlarını teselli ettiklerini söyledi.

Abrin, “Bence bu mesajlar, zihnindeki en önemli şeyi gerçekten yansıtıyordu ve bu, ailesine olan sevgisiydi” dedi.

“En iyi ikimizi kaybettik – harika kocalar, babalar, arkadaşlar, insanlar, topluluğumuzun temel direkleri, her an başka birine yardım etmek için yaptıkları her şeyi bırakan insanlar” dedi.

LiveATC.net’in olayla ilgili ses kaydına göre, kazadan önce pilot ve hava trafik kontrolü uçakla ilgili sorunlar hakkında hızlı bir bilgi alışverişinde bulunuyordu.

“Olağanüstü hal ilan edeceğiz. Yağ basıncını kaybediyoruz,” pilotun üst hava kontrolörüne söylediği duyuluyor.

Kontrolör, Taub’a motor gücünün olup olmadığını sorduğunda, pilot “Hayır, motor geçersiz kılıyor” der.

Birkaç dakika sonra Taub, “Mayday, mayday, mayday” şeklinde bir imdat çağrısı sinyali verir.

Denetleyici, Westchester Havaalanı pistine güvenli bir şekilde inmesine yardımcı olmak için Taub’a talimatlar vermeye çalışırken, pilot daha fazla yön ister. Topp, “Burada hiçbir şey göremiyorum,” dedi.

Kontrolör, pilotu temizlenmiş pist boyunca yönlendirir. Sonra bir noktada kontrolör radar bağlantısının kesildiğini söylüyor ve pilot yanıt vermeyi kesiyor.

Daha sonra, Federal Havacılık İdaresi’nden alınan ön bulgulara göre, yetkililer uçağın Westchester Havalimanı’ndan yaklaşık bir mil uzakta düştüğünü tespit etti.

Latimer, cesetlerin düzgün bir şekilde incelendiğini ve Ohio’da gömülmek üzere serbest bırakıldığını söyledi.

Kaza, FAA ve Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu tarafından soruşturuluyor.

READ  Chris Rock ve Lake Bell brunch tarihine ulaştı, bir çift olarak halka açılıyor gibi görünüyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.