Spurs, Alamodome’da 68.323 taraftarla NBA seyirci rekorunu kırdı.

Mahmuzlar Hayranlar, yıl dönümü kutlamaları için çok sayıda geldi. (Fotoğraf: Ronald Cortez/Getty Images)

San Antonio Spurs 13-30 olabilir, ancak rekor kitabının bir bölümünde tam bir NBA galibiyeti var.

Spurs, Cuma günü 68.323 taraftarla NBA tek maç seyirci rekorunu kırdı. altın Devlet savaşçıları. Takımın 50. yıl kutlamaları kapsamında Alamodome’deki eski evinde oynanan özel bir oyunla seyirci arttı.

62.046 taraftarın bir önceki rekoru 27 Mart 1998’de Georgia Dome’da oynanan bir maça aitti. Atlanta Şahinleri ve Michael Jordan Chicago Bulls, grup ESPN’nin “The Last Dance” programında belgelendi. Toplam, Spurs’u NBA’de 29. sıradan 15. sıraya taşımak için yeterliydi. Associated Press’ten Tim Reynolds.

Spurs taraftarları, 144-113’lük bir mağlubiyet olan maçı kesinlikle özel bir durum olarak değerlendirdi:

Spurs’ün Çarşamba günü 63.592 bilet sattığını açıklamasının ardından oyuna girerek rekoru kırması bekleniyordu. cesurca özlü stil.

Cuma günkü seyirci herhangi bir takım için şimdiye kadarki en büyük kalabalık olsa da, herhangi bir etkinlikte en çok taraftar için NBA rekoru, hala 108.713 taraftarın katıldığı 2010 All-Star Maçına ait. Dallas kovboylarıAT&T Stadyumu.

Yıldönümü kutlamalarının bir parçası olarak Spurs, bazı tanıdık yüzleri de geri getirdi:

Rekor katılımı duyurmak için Spurs, Hall of Fame merkezi David Robinson’a döndü.

Gece, taraftar kitlesi ve onu kazanan takım için özel bir gündü. Spurs bu yıl iyi olarak tanımlanamaz – şu anda Batı Konferansı’nda sondan ikinci sırada yer alıyorlar – ancak takımın tarihinin gücü Cuma günü açıktı.

Son 50 yılda beş NBA şampiyonluğu ve NBA’in en sevilen Onur Listesi gibi kutlayacak çok şeyleri olmakla kalmadı, aynı zamanda San Antonio’da ligin en tutkulu hayran kitlesini oluşturdular. Dört büyük Kuzey Amerika erkekler liginde sadece bir takıma sahip bir milyon insan.

READ  Dow Jones Vadeli İşlemleri Google'da Yükseliyor, Microsoft'un Hisse Senedi Kaymasının Ardından Kazançları; Fed oranı yüksek görünüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.