Temsilci seçilen Jorge Santos biyografisi hakkında yalan söylediğini kabul ediyor, ancak yine de Kongre’de hizmet etmek istediğini söylüyorCNN

New York’tan GOP Temsilcisi seçilen George Santos Pazartesi günü yaptığı iki ayrı röportajda, başvurusunun bazı kısımları hakkında yalan söylediğini ancak hiçbir suç işlemediğini ve Kongre’de görev yapmak istediğini söyledi.

Santos’un sahip olduğu Çelişkiler üzerine yapılan çalışmalarla karşı karşıya İstihdam ve eğitim geçmişi ile biyografisi hakkında yaptığı diğer kamuoyu açıklamaları. WABC radyosu ve New York Post ile yaptığı röportajlarda – Santos tartışma hakkında ilk kez halka açık bir şekilde konuştuğunda – bazı gerçekleri uydurduğunu itiraf etti.

“Ben suçlu değilim. Santos, WABC radyo sunucusu John Casematidis ile yaptığı röportajda, ne burada ne de yurt dışında, dünyanın hiçbir yargı alanında hiçbir suç işlemedim” dedi.

“Açık olmak gerekirse, ben bir sahtekar değilim. Tüm ülkeyi dolandırıp bu kurgusal karakteri yaratıp Kongre’ye aday olan bir suçlu değilim. Uzun zamandır buralardayım. Yani bir çok insan. beni tanıyın, benim kim olduğumu biliyorlar, benimle iş yaptılar” diye ekledi.

“Bunun için mazeret üretmeyeceğim, ancak birçok insan özgeçmişlerinde bunu abartıyor veya biraz çarpıtıyor. … Suçlu olmadığımı söylemiyorum” dedi.

Santos ayrıca doğrudan Citigroup ve Goldman Sachs için çalışmadığını da itiraf etti. New York Postası Onlar için çalıştığını söylemek bir “yetersiz ifade” olur.

Ayrıca Post’a Baruch Koleji ve New York Üniversitesi’nden mezun olduğunu iddia etmesine rağmen hiçbir kolej veya üniversiteden mezun olmadığını söyledi.

Muhabir GOP Temsilcisi seçilen Santos’un özgeçmişini bozdu, keşfedilecek daha çok şey söylüyor

“Hiçbir yüksek öğrenim kurumundan mezun olmadım. Özgeçmişimi süslediğim için utanıyorum ve özür dilerim, ”dedi Post’a, bunu sahiplendiğini ve “hayatta aptalca şeyler yaptığımızı” sözlerine ekledi.

WABC’ye, “Özgeçmiş süslemesiyle birini yanılttıysam, özür dilerim” dedi.

Önce New York Times açıklığa kavuşmuş Geçen hafta Santos’un biyografisi biraz kurgusaldı. CNN onayladı Üniversite eğitimi ve çalışma geçmişi de dahil olmak üzere rapor ayrıntıları.

CNN’in KFile’ı da bildirdi Santos geçen hafta büyükanne ve büyükbabasının “Soykırımdan sağ kurtulduğunu” çünkü Belçika’dan gelen Ukraynalı Yahudi mültecilerin soyadlarını değiştirdiğini söyledi; bu, soyağacı web siteleri tarafından derlenen aile ağaçları, Yahudi mültecilerin kayıtları ve birkaç soybilimciyle yapılan röportajlar gibi kanıtlarla çelişiyor. Santos’un avukatı CNN’e yorum yapmaktan kaçındı.

Santos, Post’a “Yahudi olduğumu asla söylemedim” dedi. “Ben Katoliğim. ‘Yahudi’ dedim çünkü anne tarafından ailemin Yahudi bir geçmişi olduğunu biliyorum.

Kasım 2022’nin sonlarında Santos, “Yahudi mirasından” “çok gurur duyduğunu” söyledi. görünüm Yahudi Haber Sendikası ile.

Santos’un kabulünün ardından CNN, House GOP liderliğine ve Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesine ulaştı. House GOP liderliği, geçen haftaki ifşaatlar arasında sessiz kaldı. Azınlık Lideri Kevin McCarthy, Perşembe günü CNN’den gelen soruları yanıtlamadı.

Santos, Demokrat Robert Zimmerman’ı Queens’in bazı kısımlarını ve yakınlardaki bazı Long Island banliyölerini içeren yeni çizilmiş bir bölgede yendi ve kontrolü Meclis çoğunluğunu kazanma yolunda New York banliyölerine hakim olan Cumhuriyetçilere devretti.

Bu, Santos’un ikinci yarışı – 2020’de Demokrat Temsilci Tom Suozzi’ye yenildi – ve son kampanyası sırasında karşılaştığı eleştirilerin çoğu, eski Başkan Donald Trump’ın 6 Ocak 2021’de Washington’daki mitingine katılımı ve bir isyancı olduğu iddia edilenleri yasal saflarında gösteren video. Faturalara yardımcı olmak için “güzel bir çek” yazdığını söyledi.

Bu hikaye ek içerikle güncellendi.

READ  Michael Sussman, Trump dönemi avukatının açtığı davada beraat etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.