Ukrayna, Rusya’nın Karadeniz deniz karargahına yeni bir saldırı başlattı | Ukrayna

Ukrayna, ilhak edilen Kırım yarımadasındaki yetkililerin hava savunma sistemlerinin en az bir insansız hava aracını vurduğunu söylediği Sivastopol’daki Rusya’nın Karadeniz deniz karargahına yeni bir saldırı başlattı.

Cumartesi sabahı saldırı – askeri üslerin yakınındaki patlamalardan bir gün sonra Ukrayna ve Rusya’nın Rus kontrolündeki bölgeleri – Bir Ukrayna limanından iki tahıl gemisinin daha ayrılması, başka yerlerdeki temkinli iyimserliğin ortasında gerçekleşti.

Chornomorsk limanından yapılan sevkiyatlar, Ukrayna’nın BM aracılığındaki anlaşma kapsamında Karadeniz’den ayrılan toplam sayısını 27’ye çıkardı.

Guardian tarafından bağımsız olarak doğrulanmayan Sivastopol’daki insansız hava aracı saldırısının ardından büyük bir hasar bildirilmemesine rağmen, gözlemciler bunun Ukrayna’nın kapasitesini gösterdiğini söyledi. Rus hatlarının derinlerine saldırın Onur hedeflerine.

Video Twitter’da paylaşıldı Rus hava savunmasının İHA ile çarpışmaya çalıştığını ve şehirden yükselen koyu renkli duman bulutlarını gösterdiği ortaya çıktı.

Sivastopol Valisi Mihail Rasvosayev, bir Telegram’da Cumartesi günü bir insansız hava aracının karargahın çatısına düştüğünü ve Rus haber ajanslarının bildirdiğine göre can kaybı olmadığını söyledi. Atmak.

“Oradayım [Black Sea] Şimdi Deniz Karargahı. 25 dakika önce burada çatıya bir insansız hava aracı düştü. “Maalesef düşmedi… can kaybı yok” diye yazdı.

Bu arada, Ukrayna savunma bakanlığı Cumartesi günü yaptığı açıklamada, kuvvetlerinin toplam 44.900 Rus askerini öldürdüğünü söyledi – önceki gün 200’lük bir artış.

Cuma günü, ABD ilk kez Ukrayna topraklarını geri alma çabalarına yardımcı olmak için 655 milyon sterlinlik yeni bir yardım paketinin parçası olarak Ukrayna’ya ScanEagle gözetleme dronları, mayın karşıtı araçlar, zırhlılara karşı mermiler ve obüs silahları sağlayacağını söyledi.

“Bu yetenekler, savaş alanında en fazla farkı yaratmak ve Ukrayna’nın müzakere masasındaki konumunu güçlendirmek için dikkatlice ayarlandı.” Anthony BlinkABD Dışişleri Bakanı söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, duyuruya yanıt vererek “saldırganı yenmek için önemli bir adım” olarak nitelendirdi.

Çarşamba, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana altı aylık bir savaşa işaret edecek.

Rusya doğuda kazanımlar elde ederken, Ukrayna’nın Karadeniz yarımadasındaki Kırım’daki saldırısını artırmasıyla diğer bölgelerde savunmaya geçti. 2014’te Rusya tarafından ele geçirildi.

Geçen hafta, dokuz Rus savaş uçağının Kırım hava üssünde imha edildiği bildirildi.

Rus liderler, bu tür saldırıların çatışmada bir tırmanışa işaret ettiği konusunda uyardılar. NATO ortaklar.

Çatışma hakkındaki en son istihbarat güncellemesinde, İngiltere Savunma Bakanlığı (MOD), geçen hafta “ön cephede bölgesel kontrolde yalnızca sınırlı değişiklikler” gördüğünü söyledi.

Donbass’ta, Rus kuvvetlerinin Bakmut’un eteklerine yaklaştığını, ancak şehre girmediğini söyledi. Güneybatıda, ne Ukrayna ne de Rus kuvvetlerinin işgal altındaki Kherson’da cepheye ilerlemediğini bildirdi, ancak “Rus hatlarının gerisindeki sık patlamalar güneydeki Rus lojistik ve hava üslerini strese sokuyor” diye ekledi.

MOD, önümüzdeki hafta önemli bir değişiklik olmayacağını tahmin ederken, “Önümüzdeki aylarda, saldırı operasyonları için güvenilir, esnek bir güç oluşturmaya yönelik çabalar sarf edilecek” dedi.

READ  Jenkins, şiddetli yağmur ve ani sel D-FW'yi vurduğunda felaket durumunu ilan etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.