USC oyun kurucusu Caleb Williams, 2022 Heisman Kupasını kazandıCNN

Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden Caleb Williams Cumartesi gecesi 2022 Heisman Trophy kazananı olarak ilan edildi.

20 yaşındaki ikinci sınıf öğrencisi, Oklahoma Üniversitesi’nden transfer olduktan sonra Los Angeles’taki ilk sezonunda Truva atlarını 11-2’lik bir rekora taşıdı. 4.075 yarda attı, 37 gol attı ve sadece dört müdahale etti.

Williams, imrenilen kolej futbolu ödülünü kazanmak için Texas Christian University Horned Frogs oyun kurucusu Max Duggan, Ohio State Buckeyes oyun kurucusu CJ Strode ve Georgia Bulldogs oyun kurucusu Stetson Bennett’i yendi.

Williams, kabul konuşmasında diğer üç finalisti övdü ve ödülü kazanabildikleri için ebeveynlerine, takım arkadaşlarına ve koçlarına itibar etti.

Williams, “İşe koyulmaya ve kendinizi pozitif insanlarla çevrelemeye istekliyseniz, her şeyi başarabilirsiniz” dedi. “Hedeflerimi bir günlüğe yazardım ve bugün burada olmamı sağlayan şey bir kağıt parçasındaki sözlerdi. Yani millet, rüyalar gerçekten gerçek oluyor. Teşekkürler. Savaşmaya devam edin!”

Williams, ödülü kazanan yedinci Truva atı ve 2004’teki oyun kurucu Matt Leinert’ten bu yana ilk Truva atı oldu.

Reggie Bush’a koşan eski Truva atı, 2005 yılında ödülü kazandı, ancak bir NCAA soruşturmasında Bush’un okula giderken birkaç bin dolar ve bir araç da dahil olmak üzere izin verilmeyen yardımlar aldığını tespit ettikten sonra ödülü geri aldı.

Bush, geçen yıl, NCAA’nın öğrenci sporcuların adları, resimleri ve benzerleriyle para kazanmalarına izin veren yeni bir politikayı onaylamasının ardından söyledi. Kupa iade edilmez.

Williams’ın Heisman Ödülü, USC’nin kısa sürede bitirdiği bir sezonu tamamladı Kolej Futbolu Playoffu.

Williams, geçen hafta Truva atlarının Pac-12 şampiyonluk maçında Utah Üniversitesi’ne yenilmesinde dizinden sakatlandı. Takımın 2 Ocak’ta Teksas, Arlington’daki AT&T Stadyumu’ndaki Cotton Bowl’da Tulane’ye karşı oynayıp oynamayacağı belli değil.

READ  Trompet The Bloodhound, Westminster Kennel Club Dog Show'u kazandı; NFL'den Morgan Fox'un sahibi olduğu Fransız Bulldog ikinci oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.