Wall Street taze ekonomik verileri beklerken hisse senedi vadeli işlemleri yükseliyor

Alibaba Kazançtan Sonra Atlıyor

Alibaba’nın hisseleri, şirketin Wall Street’in beklentilerini aşan kazançlar bildirmesinin ardından piyasa öncesi işlemlerde %7’ye kadar yükseldi.

Rapor tahminlerin ötesinde olmasına rağmen, Alibaba’nın sabit büyüme gösterdiği ilk üç aylık yayın oldu. Şirket, bu çeyrekte Covid ve küresel ekonomi nedeniyle çeşitli aksiliklerle karşılaştı.

carmen reinicke

İngiltere Merkez Bankası 27 yılın en yüksek faiz artışını açıkladı

İngiltere Merkez Bankası Perşembe günü Faiz oranlarını yarım puan artırdı, Bu, orandaki art arda altıncı artış ve 1997’den bu yana enflasyonu frenlemek için yapılan ilk pompa oldu.

İngiltere’de de enflasyon var 40 yılın en yüksekve yükselmeye devam edecek. Banka şimdi Ekim ayında manşet enflasyonun %13 civarında olmasını bekliyor, bu da faiz artışlarının devam edeceği anlamına geliyor.

carmen reinicke

Bernstein, hisse senetlerine bir adım daha yaklaştığını söylüyor

Sarah McCarthy liderliğindeki Bernstein Stratejistleri, piyasanın kısa vadede bir adım daha düşmesini beklediklerini söyledi.

“Uzun vadeli duyarlılık göstergeleri, 12 aylık bir ufka sahip hisse senetlerine olumlu bir bakış atmak için yeterli olsa da, kısa vadede, kazançlar döngünün başında olduğu için piyasanın bir başka bacak aşağısı olabileceğini düşünüyoruz. Hisse senedi fonlarından henüz anlamlı çıkışlar görmüyoruz” dediler.

Yorumlar, piyasanın Haziran ortasından bu yana keskin bir toparlanma yaşamasının ardından geldi. O zamandan beri S&P 500 %14,25 yükseldi.

Hisse senedi vadeli işlemleri Çarşamba günkü canavar rallisinden sonra çok az değişti

ABD hisse senedi vadeli işlemleri, piyasanın önceki seanstaki ralliyi takiben nefes almasıyla Perşembe günü sessiz bir düşüşe işaret etti. Dow Jones endüstriyel ortalaması ile birlikte S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri %0,1’den daha az yükseldi.

Fred Imbert

Avrupa piyasaları dondu; İngiltere’de büyük banka zammı bekleniyor

Avrupa hisse senetleri Perşembe günü, önceki seansın kazançlarının ardından belirsizliğin geri gelmesiyle sessiz kaldı.

READ  Ön Sıra Vs. Bir yargıç Wade yasağını engelledikten sonra Teksas'ta kürtaj devam edebilir

Pan-Avrupa 600 Sabah %0.2 yükseldi. Perakende hisseleri %2,2 artarken, telekomünikasyon hisseleri %0,5 düştü.

ingiltere FTSE ileri çekildi İngiltere bankasıPara politikası kararı Perşembe günü sonra. Merkez Bankası’ndan beklenti büyük Faiz oranları 50 baz puan artırıldı1995’ten bu yana en büyük artış.

Alibaba’nın Hong Kong hisseleri kazançlara göre %4 arttı

Ali Baba Piyasa, mali yılın başlangıcından önce ilk çeyrek kazançlarını rapor etmeye hazırlanıyor ve analistler, Çinli e-ticaret devinin İlk gelir düşüşünü açıkladı.

Alibaba, Refinitiv’in fikir birliği tahminlerine göre, Haziran çeyreğinde bir yıl öncesine göre %1.2 düşüşle 203.19 milyar yuan (30 milyar $) gelir bildirdi.

Alibaba, Çin’deki zorlu bir düzenleyici ortamdan, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinde Covid’in yeniden canlanmasına ve büyük şehirlerde kilitlenmelere yol açıyor. Bu faktörler Çin ekonomisini vuracak, reklam bütçelerini ve tüketici harcamalarını azaltacak ve Alibaba’nın Haziran çeyreği sonuçlarını etkileyecek.

Ancak analistler, şirketin önümüzdeki çeyreklerde büyümeye dönmesini bekliyor. Alibaba’nın Hong Kong’da işlem gören hisseleri kazançlara göre %4 arttı.

– Arjun Karpal

Jim Cramer, çizelgelerin altın bir ralliye işaret ettiğini söylüyor

CNBC’den Jim Cramer söyledi Altın almanın tam zamanı Emtia tüccarı Larry Williams’ın analizine göre, işaretler bir ralliye işaret ediyor.

çılgın para“Ev sahibi Williams’ın analizini altının 2014’ten bu yana haftalık hareketine ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun Tüccar Taahhütleri Raporundan küçük spekülatörlerin altın üzerindeki pozisyonlarına ilişkin verilere bakarak açıkladı.

Williams’a göre, altın fiyatları tipik olarak küçük spekülatörler değerli metal üzerinde yükselişe geçtiğinde zirveye ulaşır ve küçük spekülatörler çok yükselişe geçtiğinde dibe vurur.

Cramer, “Efsanevi Larry Williams’ın çizdiği grafikler, halkın altından hızla vazgeçtiğini gösteriyor ve o bunun bazı alımlar yapmak için mükemmel bir giriş zamanı olduğunu düşünüyor” dedi.

READ  Nadal, Sverev'in sakatlanarak emekliye ayrılmasının ardından Fransa Açık'ta finale yükseldi | Fransa Açık 2022

– Abigail Ng, Crystal Hur

Profesyonellere göre, hisse senetleri ve tahviller için kötü bir yılı yenmek için verim için nasıl yatırım yapacağınız aşağıda açıklanmıştır

Hisse senetleri değişken ve tahviller, 2022’de düşen ABD yatırım sınıfı tahvilleriyle birlikte yılın büyük bölümünde düşük performans gösterdi.

Ancak analistler, verimler yeniden yükselmeye başladığından, son zamanlarda gelir yatırımı konusunda yükselişe geçti.

İşte yatırımcıların portföylerini çeşitlendirebilecekleri ve piyasa oynaklığına karşı önlem alabilecekleri ve enflasyon yükselmeye devam ederken daha yüksek getiri elde edebilecekleri bazı olumlu yollar. Profesyonel aboneler hikayeyi buradan okuyabilir.

– Weissen Don

Fortinet hisseleri düştü

Fortinet hisseleri, FactSet’in 337,2 milyon dolarlık tahminlerine kıyasla, siber güvenlik şirketinin 283,5 milyon dolarlık serbest nakit akışını içeren üç aylık sonuçlarını bildirmesinin ardından uzun vadeli işlemlerde %9’dan fazla düştü. Hizmet geliri de tahminleri kaçırdı.

Diğer siber güvenlik hisseleri de saatler sonra düştü. CrowdStrike %1 düştü ve Palo Alto Networks %1’den fazla kaybetti.

– Tanaya Machil

Walmart, kar uyarısından bir hafta sonra işten çıkarmalara başladı

Walmart’ta var Şirket işçi çıkarmaya başladı Perakende şirketinden bir hafta sonra Kâr görünümünü düşürdü ve enflasyon nedeniyle tüketici ihtiyari harcamalarında bir yavaşlama konusunda uyardı. CNBC’ye yaptığı açıklamada şirket, işten çıkarmaları “şirketi güçlü bir gelecek için daha iyi konumlandırmanın” bir yolu olarak nitelendirdi. Hisseler saatler sonra %1’den daha az değer kaybetti.

– Tanaya Machil

Lucid hisseleri yaklaşık %12 düştü

Elektrikli lüks araç üreticisinin hisseleri Temiz bir grup Şirket, genişletilmiş işlemlerde %11.7 düştükten sonra Tam yıl üretim hedeflerini düşürdü 6.000 ikinci kez. Orijinal tahmin 20.000 idi. Şirket ayrıca üç ayda bir hisse başına 33 sent zarar bildirdi.

– Tanaya Machil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.