Yargıç, Trump’ın sahte seçmen sahtekarlığı numaraları içeren mahkeme belgelerini imzaladığını söyledi

Yorum

Eski Başkan Donald Trump ve siyasi müttefikleri, Gürcistan’daki yaygın seçmen dolandırıcılık iddialarının temelsiz olduğunu anlıyorlar, ancak son federal mahkeme dosyalamalarına göre mahkemelere ve halka karşı asılsız iddialarda bulunmaya devam ediyorlar.

Çarşamba günü, Temsilciler Meclisi komitesinin soruşturma e-postaları için mahkeme celbine itiraz eden Trump müttefiki ve muhafazakar avukat John Eastman tarafından 18 sayfalık bir görüş yayınlandı. 6 Ocak2021, Capitol, Trump yanlısı çetelerin saldırısına uğradı.

ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı David O. Carter, gruplarının “Gürcistan’daki seçmen sahtekarlık numaralarını yanlış beyan etme ve federal mahkemede seçim sonuçlarını bozmaya çalışma” olayına katıldığı için, Trump’ın ortakları arasındaki bazı belgelerin kamuoyuna açıklanması gerektiğini tespit etti.

Carter, “E-postalar, Başkan Trump’ın bazı seçmen sahtekarlık numaralarının yanlış olduğunu bildiğini, ancak bu rakamları mahkemede ve kamuoyunda tahrif etmeye devam ettiğini gösteriyor” dedi. “Mahkeme, bu e-postaların Birleşik Devletler’i dolandırma amaçlı bir komployla yeterince ilgili ve onu ilerlettiği sonucuna varıyor.”

Mart ayında, Carter söz konusu Trump, Kongre’nin 6 Ocak’taki Seçim Koleji oylarının sayımını engellemek amacıyla federal suçları “abarttı”. Bu karar, birkaç kritik e-postayı ele alan bir kararla geldi. Doğulu Bir Meclis komitesine taşınmaya karşı çıktı.

Eastman, Demokrat Joe Biden’ın zaferini reddetmeyi amaçlayan önemli yasal özetler yazdı Daha sonra alıntı Avukat-müvekkil ayrıcalığı, grubun talep ettiği ve o sırada bir Trump temsilcisi olduğunu söylediği belgeleri devretmesine karşı bir kalkan.

Komite, dosyalamada Eastman’ın imtiyaz talebinden “suç/dolandırıcılık muafiyeti” ile feragat edildiğini savundu. Bu muafiyet, avukatın müvekkilinin suç işlemesine yardım ettiği tespit edilirse, bir avukat ile müvekkili arasındaki iletişimin gizli tutulması gerekmediği anlamına gelir. Anlaşmazlığı çözmek için kurul, Yargıç Carter’dan Eastman’ın gerçekten suç faaliyetinde Trump’a yardım ettiğini düşünüp düşünmediğini görmek için belgeleri kişisel olarak incelemesini istedi.

READ  Indianapolis Colts WR Michael Pittman, Jacksonville Jaguarlarına karşı atış yapıyor

Çarşamba günkü dosyalamada Carter, ortak belgelerden Trump’ın hukuk ekibinin artık “Başkan Trump’ın mahkemeler aracılığıyla yasal çözüm aramak için değil, 6 Ocak’taki Kongre eylemini engellemek veya geciktirmek için belirli davalar açtığını açıklığa kavuşturduğu” sonucuna vardı.

Donald Trump’ın karıştığı büyük soruşturmaların durumu

Eastman bir e-postada, Trump’ın 1 Aralık’ta Gürcistan’daki bir dava için belgeleri imzaladığını, ancak “içerideki bazı iddiaların yanlış” olduğunu öğrendiğini söyledi. Eastman, Trump’ın bu dava için yeni belgeler imzalamasının “bu bilgi (ve referans olarak dahil etme) ile doğru olmayacağını” yazdı.

Ancak Carter, bilerek yanlış rakamlarla, “Trump ve avukatları sonunda bir şikayette bulundu” diye yazdı. Carter ayrıca, Trump’ın Gürcistan’daki bir mahkemede, bildiği kadarıyla “doğru ve doğru” olduğunu onaylayan yasal bir belge imzaladığını da yazdı.

Carter, Eastman’a Meclis komitesi tarafından talep edilen 30’dan fazla belgeyi 28 Ekim günü saat 14.00’e kadar serbest bırakmasını emretti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.